Ece'nin umutlarını çaldılar

Doğuştan skolyoz hastası olan Ece Satkın’ın hayallerini çaldılar. 16 yaşındaki Ece'nin ameliyatı için ailesi tarafından satılan büyükbaş hayvanlar karşılığında alınan çekler karşılıksız çıktı. Büyük şok yaşayan Ece’nin ve ailesinin umutları yıkıldı. Aile, kızlarının ameliyatını yaptırabilmek için çekleri kendilerine veren şahısların bulunmasını istiyor.

Kırklareli'nin Vize ilçesine bağlı Kıyıköy Beldesinde yaşayan Satkın ailesinin kızı Ece Satkın, skolyoz hastası olarak dünyaya geldi. 16 yıldan beri hastalıkla mücadele eden aile, kızlarının ameliyatı için geçim kaynakları olan büyükbaş hayvanları satmaya karar verdi. Satkın ailesi, Ece Satkın'ı ameliyat ettirip acılarından kurtarmak için 40 büyükbaş hayvanı 135 bin TL'ye sattı. Paranın 49 bin TL'sini peşin alan aile, geri kalan 86 bin TL teminat için de çek aldı. Çeklerin fotokopisini bankaya götürüp karşılığı olup olmadığını sorgulayan aile, banka yetkililerinden kişilerin ödemelerinde ve çeklerde herhangi bir sıkıntının olmadığı cevabını aldı. Bunun üzerine aile, hayvanlarını alıcılara teslim etti. Daha sonra aldıkları çekleri nakde çevirmek için bankaya giden aile, çeklerin sahte olduğunu öğrenince şok oldu. Dolandırıldığını anlayan aile hemen savcılığa suç duyurusunda bulundu. Mağdur olan aile şahısların bir an önce yakalanıp cezalandırılmasını istiyor.
"Ben de diğer arkadaşlarım gibi dışarı çıkacaktım''
Arkadaşları gibi koşup oynayacağı günleri umutla beklediğini belirten Ece Satkın, "Babam beni ameliyat ettirmek için hayvanlarını sattı. Hayvanları alanlar babamı kandırdı. Para alamadığımız için ameliyat olamadım. Ben de diğer arkadaşlarım gibi dışarı çıkıp gezecektim, ama ameliyat olamadığım için çıkamıyorum. Allah onlara da benim yaşadığım acıları yaşatsın. Onların çocukları da benim gibi olsun" dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Ece'nin umutlarını çaldılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN