Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elektrik işçileri iş makinası kepçesinde çalışıyor

Mersin'in Silifke İlçesi'nde, elektrik tellerini yeraltına alma işini üstlenen taşeron şirketin işçileri, metrelerce yükseklikteki beton elektrik direklerine sepetli vinç yerine kepçeyle çıkartıldı. İşçiler, "Ölümle dans ediyoruz. Zorluklara alışkınız" dedi.

İlçenin turistik yerlerinden olan Atakent Mahallesi'nde Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. adına elektrik tellerini yeraltına alma işini üstlenen taşeron şirketin işçileri, bunun için telleri direklerden almaya başladı. Çalışmalar sırasında tamamen iş güvenliğinden uzak bir yöntem uygulandı. İşçiler, sadece başına baret takarak hiçbir koruma olmaksızın beton elektrik direklerine sepetli vinç yerine kepçeyle çıkartıldı. Kepçenin kazıcı ucuna oturup iş makinesi operatörü tarafından yaklaşık 10 metre yüksekliğindeki direğe çıkan işçiler, direkteki malzemeleri söküp telleri yere indirmeye çalıştı. Bunları oturdukları yerde yapamayan işçiler kepçenin kazıcı ucunda ayağa kalkıp çalışmaya devam etti.

Görenleri hayrete düşüren bu çalışma şekli, iş kazalarından ders alınmadığını bir kez daha gözler önüne serdi. Zaman zaman metrelerce yükseklikteki kepçe kazıcı ucunun üzerinde tek ayak üstünde duran işçi, görenleri hayrete düşürdü. İşin riskli olduğunun farkında olduklarını belirten işçiler, "Ölümle dans ediyoruz. Zorluklara alışkınız. Her zaman yaptığımız için zor da gelmiyor" dedi. Mahalleye tatil için gelen vatandaşlar ise güvenlik önlemi almadan işçilerin bu şekilde çalıştırılmasına tepki göstererek "Kask var ama işçiler sepetli bir vinç kullanmak yerine kepçeyle metrelerce yükseklikte elektrik direğine çıkartılıyorlar. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. İnsan canı bu kadar ucuz olmamalı" diye konuştu.


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Elektrik işçileri iş makinası kepçesinde çalışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN