Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyet Genel Müdürlüğü 1 Temmuz'da başlatılan hız koridoru uygulamasını kliple anlattı

Otoyollardaki gişeler arası geçişlerinizde ortalama hız süreleri hesaplanacak. Konuyla ilgili olarak EGM de 1 Temmuz'da başlatılan hız koridoru uygulamasını kliple anlattı.

Emniyet Genel Müdürlüğü ile Karayolları Genel Müdürlüğü arasından geçtiğimiz aylarda bir protokol imzalandı. 1 Temmuz'dan itibaren yürürlükte olan protokole göre araçların, giriş yaptığı HGS/OGS noktası ile çıkış yaptığı HGS/OGS noktası arasındaki süre ve mesafeden ortalama hızı belirleniyor ve yasadaki hız limitine göre değerlendiriliyor.

Sistem Ankara-İstanbul, İstanbul-Edirne, İzmir-Aydın, Niğde-Şanlıurfa, Adana-Mersin ve Adana-Şanlıurfa otoyollarında eş zamanlı olarak 1 Temmuz 2017 tarihinden itibaren başlandı.

Yeni sistemle sürücülerin otoyollarda kullandıkları araç sınıflarına tanınan hız limitleri üzerinde araç kullanmaları ve bu nedenle gerçekleşen kazaların sonuçlarının ağırlaşmasını önlemek, egzoz emisyonlarının doğaya verdiği zararı en aza indirmek, aşırı hıza bağlı yüksek yakıt sarfiyatının ithalat üzerindeki yükünü hafifletmek amaçlanıyor.

EGM VİDEO KLİPLE ANLATTI

1 Temmuz'dan itibaren yürürlükte olan uygulamayı Emniyet Genel Müdürlüğü hız koridorunu kliple anlattı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyet Genel Müdürlüğü 1 Temmuz'da başlatılan hız koridoru uygulamasını kliple anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN