Engelli genç, bilek güreşinden sonra halterde de şampiyon oldu

Zonguldak'ın Gökçebey İlçesi'nde, 15 Haziran 2009'da bacağındaki keneyi çıkarttırmak için bisikletiyle hastaneye giderken otomobilin çarpması sonucu belden aşağısı felç olan 22 yaşındaki Sezer Uslucuk, bilek güreşinden sonra halterde de Türkiye şampiyonu oldu.

Sezer Uslucuk, banyoda sağ dizinde fark ettiği keneyi çıkarttırmak için bisikletiyle Gökçebey Devlet Hastanesi'ne giderken otomobilin çarpması sonucu ağır yaralandı. Geçirdiği bir dizi ameliyat ve fizik tedaviye rağmen Uslucuk, bir daha yürüyemedi. Kazadan sonra 8 Eylül 2013'te annesi Müjgan Uslucuk'u da beyin kanaması sonucu kaybeden Sezer Uslucuk, sporla hayata bağlandı.
Evde oturduğu yerde ve uzanarak ağırlık kaldıran Sezer Uslucuk, daha sonra Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü'nün desteği ile halterle tanıştı. Gökçebey İlçe Jandarma Komutanlığı salonunda antrenmanlarını yapan Uslucuk, geçen 24 Nisan'da Karabük'te düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonası'nda 55 kiloda rakiplerini geçerek Türkiye şampiyonu oldu.
Sezer Uslucuk, geçen 2 Ekim'de Aksaray'da düzenlenen Bedensel Engelliler Türkiye Halter Şampiyonası?nda ise 85 kilo kaldırarak Türkiye şampiyonu oldu. İkinci madalyasını alan Uslucuk, şimdi hedefinin milli takıma seçilerek Avrupa şampiyonasına katılmak olduğunu söyledi.
Sezer Uslucuk, "Önümde 1 yıl var. 1 yıl boyunca milli takıma seçilmek için çalışacağım. İlk hedefim iki branşta Türkiye şampiyonu olmaktı. Hedefimi gerçekleştirdim. Bundan sonraki hedefim Avrupa ve Dünya şampiyonalarında başarı elde etmek. Annemin bu başarımda payı çok büyük. Onun bu günlerimi görmesini çok isterdim" dedi.


EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelli genç, bilek güreşinden sonra halterde de şampiyon oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN