Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Entellektüel kılıklı hırsız şok etti

Adana'da kendisine entel bir görünüm vererek girdiği iş yerlerinden cep telefonu çalan hırsız önce güvenlik kamerasına ardından polise yakalandı.

Seyhan ilçesi Sümer Mahallesi İbo Osman Caddesi üzerinde bulunan bir iş yerinden masa üzerinde bulunan cep telefonu çalındı. İş yeri sahibi Sercan Boz telefonunun çalındığını öğrenince polise haber verdi. Olay yerine gelen polis, güvenlik kamerasından şahsın kimliğini belirleyip bulmaya çalıştı. Bu arada Toros Mahallesi'nde bir iş yerinde yine cep telefonu hırsızlığı meydana geldi. Güvenlik kamerası görüntülerine göre, bir tarama engelli gözlüklü, elinde dosya olan kendine entel bir görünüm veren bir kişi içeri girip iş yeri sahibi Abdurrahman Çınar'a bir kaç malzeme gösterip onların fiyatını soruyor. Daha sonra iş yerinde ürünlere bakıp geziyor. Çınar diğer müşterilerle ilgilenirken o, masa üzerinde duran cep telefonunu almak istiyor ama ilk denemede başarısız oluyor. Bir süre gezinip tekrar cep telefonunun olduğu yere geliyor ama ikinci deneme de başarısız oluyor. Şahıs, biraz bekledikten sonra Çınar'a bir bir şeyler sorduktan sonra yine telefonun olduğu yere gelip bu kez elini uzatıp masa üzerindeki cep telefonunu alıp elindeki dosyanın altına koyuyor. Daha sonra kapıya doğru gidip iş yeri sahibi ile sohbet ettikten sonra ayrılıyor.
Abdurrahman Çınar ise şarja taktığı cep telefonunun çalındığını fark edince polisi aradı. Polis hemen olay yerine gelip inceleme başlattı. Yapılan incelemede Sümer Mahallesi'ndeki iş yeri hırsızı ile bu hırsızın aynı olduğu belirlenerek kimlik tespiti için çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmada şahsın 47 yaşındaki Bekir Sıddık K. olduğu belirlendi. Şahsın adresini de belirleyen polis eve yaptığı baskında Bekir Sıddık K'yı gözaltına aldı. Emniyete getirilerek sorgulanan zanlı cep telefonunu çaldığını kabul etti.

;
ARKADAŞINA GÖNDER
Entellektüel kılıklı hırsız şok etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN