Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erzurum'da Diriliş Ertuğrul dizisi ekibine atlı ve mehterli kaşılama

TRT 1'de yayınlanan Diriliş Ertuğrul dizisi yönetmen ve oyuncuları Erzurum'da bar ekibi, atlı cirit ve mehter takımı tarafından çoşkuyla karşılandı. Dizi oyuncuları gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Dizinin başrol oyuncusu Engin Altan Düzyatan, ilk kez böyle bir karşılamaya şahit olduklarını söyledi.

Atatürk Üniversitesi tarafından bu yıl 12'ncisi düzenlenen Kar Film Festivali'nin daveti üzerine bugün öğlen saatlerinde uçakla Erzurum'a gelen Diriliş Ertuğrul dizisi yönetmeni Metin Günay, senarist Mehmet Bozdağ, başrol oyuncusu Ertuğrul bey rolü ile Engin Altan Düzyatan ile ekip arkadaşları Didem Balçın, Nurettin Sönmez, Cengiz Çoşkun ve Cavit Çetin Güner kent merkezine girişte Dadaşlar tarafından büyük bir coşkuyla karşılandı. Kendilerini taşıyan araçlardan inen Diriliş Ertuğrul ekibi ilk olarak Erzurum Bar ekibinin hançer oyununu izledi. Oyuncular karşılamaya gelen ve kendilerine çeşitli hediyeler veren Korkut Ata ve Palandöken Atlı Cirit Takımı ile mehteran bölüğünün gösterisini izledi. Korkut Ata Spor Kulübü oyuncuları Engin Altan Düzyatan'a Kayı sancağı teslim etti. Gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyen dizinin başrol oyuncularından Engin Altan Düzyatan, Erzurum'a ilk kez geldiklerini ve ilk kez böyle bir karşılama törenine şahit olduklarını söyledi. Düzyatan, "İnanılmaz bir karşılama. Böyle bir sevgiyle karşılaştığımız için çok mutluyuz. Erzurumlu kardeşlerimize çok teşekkür ederiz. Bu sevgiye layık olmaya çalışıyoruz. Yaptığımız işte bize bunu sağlıyor. Her yerde böyle sevenlerimizle karşılaşıyoruz. Erzurum'un sancağını da teslim aldık. Söğüt'e götüreceğiz inşallah" dedi. Engin Altan Düzyatan bir kişinin ata biner misiniz ? Sorusuna, "Attan indiğimiz mi var ki ? Sonra bineriz" dedi.

Konvoy eşliğinde merkez Yakutiye ilçesindeki Yörük adı verilen çadır lokantada yemek dizi oyuncuları burada hayranlarının akınına uğradı. Vatandaşların selfie çekilmek için oyuncuların üzerine akın etmesi güvenlik görevlilerine zor anlar yaşattı. Hayranlarının fotoğraf çekilmek isteğini geri çevirmeyen dizi oyuncuları araçlarına güçlükle bindi.

Kar Film Festivalinin 12'ncisini düzenlediklerini söyleyen Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Uğur Yavuz şöyle konuştu:

"Mümtaz bir ekibi ağırlamaktan son derece mutluyuz. Kendileri gerçekten büyük bir fedakarlık göstererek geldiler. Ne kadar yoğun bir ortamda çalıştıklarını, hem kendilerine hem ailelerine ayırdıkları vakitten kısarak buraya geldiklerini biliyoruz. O yüzden çok mutluyuz. Bütün halkımıza açık bir program olacak. Tüm katılımcılar için iyi bir toplantı olacağını düşünüyorum. Filmle ilgili ayrıntıları verecekler zaten. Dizinin arka planı ile ilgili tatmin edici bilgiler vereceklerini ümit ediyoruz. Güzel bir karşılama oldu. İletişim Fakültesi'nde yapılacak söyleşide yönetmen ve oyuncular dizinin arka planı, hazırlıklar, teknik ekibin deneyimleri öğrencilerimiz için çok önemli bilgiler edinecekler."
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzurum'da Diriliş Ertuğrul dizisi ekibine atlı ve mehterli kaşılama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN