Erzurumlu vatandaşlardan Putin'e tezekli tepki

Erzurum Aziziye ilçesinde vatandaşlar Putin'in doğal gaza ambargo uygulama tehditlerine karşı tezek yakarak tepki koydular.

Aziziyeli vatandaşlar, Rusya'nın doğal gazı kesme tehditlerine karşı tepkilerini tezek yakarak gösterdi. Vatandaşlar doğal gaza ihtiyaç duymadıklarını, gazın kesilmesine yönelik tehditlerden korkmadıklarını ifade etti. Vatandaşlar tezeğin yıllardan beri var olan gelenekleri olduğunu ve ısınmada hiçbir problem yaşamadıklarını belirtti.
Aziziyeli vatandaşlardan Orhan Turgay, "Erzurum'da tarım ve hayvancılık çok olduğu için bizim ısınmayla ilgili hiçbir problemimiz yok. Basında ve medyada izlediğimiz kadarıyla sayın Putin Türkiye'ye olan doğal gazını kesecekmiş ve bu bizim hiç umurumuzda değil, hiçbir sıkıntımız yok. Yıllardan beri yaktığımız tezek denen maddeyle çok rahat ısınıyoruz. Acaba çok merak ediyorum Putin bey siz neyle ısınacaksınız. Putin'e şunu söylemek istiyorum; Türkiye çelik bir yaydır onu germeye gelmez. Öyle bir liderimiz var ki Recep Tayyip Erdoğan dünyalara da baş eder. Tezek atalarımızdan gelen bir gelenektir ve genellikle tüm evlerde bulunur. Bu yönden kimse sıkıntı çekmez, ne mutlu bize ki tezek yakıyoruz. Rusya'nın gazına hiçbir şekilde ihtiyacımız yoktur." dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Erzurumlu vatandaşlardan Putin'e tezekli tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN