Eskişehirli öğrenciler uçma heyecanını yaşadı

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencilerinin kurdukları Herkes İçin Havacılık Derneği, bazı üyelerini ve çekiliş sonucu belirlenen 3 öğrenciyi gökyüzüyle buluşturdu.

Eskişehir'in Sivrihisar ilçesinde bulunan Sivrihisar Uluslararası Sportif Havacılık Merkezi'nde, Türkiye'nin ilk akrobasi pilotu Ali İsmet Öztürk ile bir araya getirerek uçuş tecrübesi yaşattı. Ali İsmet Öztürk'ün kullandığı helikopter ile uçuş deneyimi yaşayan öğrencilerin heyecanı ve mutluluğu gözlerine yansıdı.

ASUMAN DUYGUSUNU HERKES TATMALI
Herkes İçin Havacılık Derneği Başkanı Osman Ülkebaş, bu etkinliğin gerçekleştirilmesinden dolayı Ali İsmet Öztürk ve ekibine teşekkür ederek, "Gökyüzüne çıkmak çok farklı bir duygu öncelikle bunu söylemeliyim. Çünkü insan gökyüzüne çıktığı zaman, o asuman duygusunu tattığı zaman çok farklı duygular içinde hissediyor. Bu anlamda kesinlikle herkesin uçması gerektiğini düşünüyoruz ve havacılığın gelişmesi için elimizden geleni yapacağız. Herkes İçin Havacılık Derneği olarak yapacağımız etkinlikler devam edecektir. Sivrihisar havaalanının tanınabilirliğinin arttırılmasını istiyoruz. Bu anlamda Ali İsmet Öztürk ve ekibi ile birlikte yakın zamanda çok büyük etkinlikler yapacağız" ifadelerini kullandı.

ŞANSLI 3 ÖĞRENCİ GÖKYÜZÜYLE BULUŞTU
Çekiliş ile uçmaya hak kazanan öğrencilerden Güzin Hane ise, uçuştan çok keyif aldığını belirterek, "Çok güzel bir duyguydu, çok beğendim, çok eğlendim. Her şey için çok teşekkür ederim, hem Herkes İçin havacılık Derneği'ne hem de Ali İsmet Öztürk'e" şeklinde konuştu.
Uçuşun ardından dernek üyeleri ve öğrenciler, Ali İsmet Öztürk'e teşekkür plaketi verdi. Ali İsmet Öztürk'te öğrencilerin bu etkinliğinden memnuniyeti dile getirerek çalışmalarının devam etmesini diledi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Eskişehirli öğrenciler uçma heyecanını yaşadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN