Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Etnospor Kültür Festivali’nde Bilal Erdoğan’a ‘Kıspet’ hediye edildi

Bu yıl ilki gerçekleştirilen Etnospor Kültür Festivali’nde, Dünya Etnospor Konfederasyon Başkanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’a yağlı güreş yarışmaları öncesinde güreş kıyafeti ‘Kıspet’ hediye edildi.

3 gün sürecek olan ve Dünya konfederasyon başkanlığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın gerçekleştirdiği Etnospor Kültür Festivali renkli görüntülerle devam ediyor. Küçükçekmece Bezirganbahçe'de gerçekleştirilen festivale, Bilal Erdoğan'ın yanı sıra, Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ve çok sayıda vatandaş katıldı. Erdoğan, Bakan Avcı ve beraberindekiler, etkinlik alanında gerçekleştirilen yağlı güreşleri izledi. Burada Bilal Erdoğan'a üzerinde adı yazılı olan, güreş kıyafeti 'Kıspet' hediye edildi. Birlikte büyük çadıra geçen protokol üyeleri yemek yedikten sonra gün boyu devam eden etkinliklerde vatandaşı yalnız bırakmadı. Bakan Avcı, geleneksel 'Gelin gitme' törenine katılarak gelinin kuşağını bağladı.
Etkinlik alanında basın mensuplarına açıklamada bulunan Bakan Avcı, etkinliğin kültür spor açısından önemine değinerek, "Dünya Etnospor Konfedarasyonu'nun düzenlediği bu etkinlikte gençlerimiz ile sporcularımız ile çocuklarımız ile birlikte çok güzel bir gün geçirdik. Ben her şeyden önce bu etkinliği düzenleyen, çocuklarımızı, gençlerimizi ulusal milli sporlarımız ile tanıştıran onlara bu sporun altında yatan ahlakı tanıtan konfederasyona ve onun sayın genel başkanı Bilal Erdoğan beye çok teşekkür ediyorum. Hizmetlerin artarak devamını diliyorum. İnşallah bu şenlikler geleneksel hale gelecek. Bu yıl birincisini yapıyoruz. Bundan sonra artarak hep katılımcı sayısı itibariyle hem izleyici sayısı itibariyle hem de faaliyet gösterilen alanlar itibariyle artarak, zenginleşerek devam edecek. Siz, basın mensuplarına da bu faaliyetlere gösterdiğiniz yakın alaka sebebiyle ayrıca çok teşekkür ediyorum" dedi.
"Erdoğan, önemli bir lokomotif oldu"
Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz ise düzenlenen etkinlikten dolayı Bilal Erdoğan'a teşekkürlerini ileterek, " Önemli bir lokomotif oldu kendisi bu etkinliğin yapılmasında. Bizler, bugüne kadar maalesef sumo güreşlerini duyduk ama mas güreşlerini bu festival sayesinde duyuyoruz. Mangalayı daha iyi duyup öğreniyoruz. Özellikle kendi kimliğimize ve kültürümüze karşı duymuş olduğumuz kompleksten kurtulmaya çalışıyoruz. Çünkü kimlik ve kültür olarak çok derinlerden geliyoruz. Unutmaya yüz tutan ata sporların tekrar canlanmasını arzu ediyoruz. Küçük bir fidan diktik, inşallah kısa sürede bunun ulu bir çınar olmasını arzu ediyoruz. Küçükçekmecelilerin, İstanbulluların, gösterdiği bu büyük teveccüh bu programların devamını yapmamız gerektiğini gösteriyor. İnşallah geleneksel olarak bu festivalleri, Küçükçekmece'de Bezirganbahçe Meydanı'nda yapmaya çalışacağız. İlgisi için bütün vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz" diye konuştu.
Geleneksel Türk kültürünü tanıtan etkinlik yarın da devam edecek.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Etnospor Kültür Festivali’nde Bilal Erdoğan’a ‘Kıspet’ hediye edildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN