Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Fırtına 2.5 tonluk çatıyı 50 metre uçurdu

Söke’de yağış ve aynı zamanda fırtına etkili oldu. Bazı evlerin çatıları uçtu, ağaçlar devrildi. Can kaybının yaşanmaması sevindirdi.

Söke'nin Konak Mahallesi Abalaki Mevkii'nde Balaban Sokak'ta bulunan Enver Kıvılcım'a ait bir evin çatısı, yaklaşık 30 metre mesafedeki Boğaziçi sokağına uçtu. Görenlerin ifadelerine göre yaklaşık 2.5 ton ağırlığında 120 metrekare ebadındaki çatı fırtınanın etkisiyle yaklaşık 50 metre havalandı. Aradaki evleri aşarak bir diğer sokağa uçan çatı elektrik direklerinin tellerini de kopardı. Can kaybının yaşanmadığı olayda çatı, çarptığı bazı evlere de zarar verdi. Manzarayı görenler şaşkınlıklarını ifade etmekte zorlanırlarken, dudaklarından 'Allah Korudu' cümleleri döküldü. Fevzipaşa Mahallesi Doğa Sokak'ta da bazı evlerin çatılarının uçtuğu bilgisi alındı.

FARKLI NOKTALARDA AĞAÇLAR DEVRİLDİ
Söke'nin Konak Mahallesi Maden Ocağı yanında bir mermer atölyesinin yanındaki bir ağaç, İnönü caddesi üzerinde bulunan bir okaliptüs ağacı da devrilirken; Fevzipaşa Mahallesi Reis İsmail Özsoy Sokak'taki ağaç devrilmesi olayı ise ucuz atlatıldı. Hüseyin Dibi'ye ait evin çatısına doğru devrilen dev ağaç, ilçenin diğer yerlerinde devrilen ağaçlar Söke Belediyesi ekiplerince yapılan müdahale ile alındı.

;
ARKADAŞINA GÖNDER
Fırtına 2.5 tonluk çatıyı 50 metre uçurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN