Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gazeteye karikatür tepkisi

Eskişehir’de yerel bir gazetenin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde çıkarmış olduğu mizah ekinin kapağında yayımlanan karikatüre tepki gösteren bir grup, basın açıklaması ve çeşitli pankartların taşındığı yürüşün ardından gazete binası önüne siyah çelenk bıraktı.

Hamamyolu mevkiinde bulunan Çarşı Camii yanında toplanan ve aralarında bazı sivil toplum kuruluşları temsilci ve üyelerinin de olduğu grup, burada bir basın açıklaması yaptı. Eskişehir Gönüllü Kuruluşlar adına basın açıklaması yapan Esra Özkan, yayınlanan karikatürün kadına hakaret edildiğini belirtti. Özkan, karikatürde başörtüsü kullanan kadınların aşağılandığını iddia ederek, "Aslında hakaret edilen toplumun kendisidir. Bu toplumun değer yargılarıdır. Gazetenin hatasını fark ederek hatadan dönmesini, Eskişehir'den ve özelde kadınlardan özür dilemesini bekliyoruz" dedi.
Grup açıklamanın ardından, siyah çelenk bırakmak için gazete binasına doğru yürüyüşe başladı. Slogan atarak, çeşitli pankartlar taşıyarak gazete önüne gelen grup, burada yanlarında getirdikleri çelenk ve ellerindeki dövizleri bıraktıktan sonra olaysız şekilde eylemlerini sona erdirdi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Gazeteye karikatür tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN