Geleceğin pilotları ders başı yaptı

Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Işıklar Askeri Lisesi’nin yeni eğitim öğretim yılının açılış törenine katıldı.

Işıklar Askeri Lisesi'nde 2015-2016 eğitim yılı törenle başladı. Işıklar Askeri Lisesi'nde bir aylık intibak eğitimini tamamlayan 193 öğrenci, yemin ettikten sonra pilotluğa ilk adımı attı. Işıklar Askeri Lisesi'nin spor salonunda yapılan 2015-16 eğitim öğretim yılı açılış ve şeref yemin törenine Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, eşi Leyla Ünal ile birlikte katıldı. Ünal'ı Bursa Garnizon ve Bölge Komutanı Seyfullah Saldık ile Işıklar Askeri Lisesi Okul Komutanı Hava Pilot Kurmay Albay Latif Özgen karşıladı. Orgeneral Ünal, tarihi lise binası önünde kendisini karşılayan tören mangasını selamladıktan sonra Okul Komutanı Mehmet Latif Özgen'den makamında bilgi aldı.
14 Ağustos'ta görevi eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ten devraldıktan sonra, kuvvet komutanı olarak ilk defa Işıklar Askeri Lisesi'ne gelen Orgeneral Ünal, yemin töreninde yaptığı konuşmada, yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diledi. Ünal, çocuklarını Işıklar Askeri Lisesi'ne büyük bir güvenle teslim ettikleri için velilere teşekkür etti. Hava Kuvvetleri Komutanı Ünal, yemin töreninin ardından intibak eğitimini dereceyle bitiren öğrencilere takdir belgesi verdi.
Törende konuşan Okul Komutanı Latif Özgen ise, 193 öğrencinin anne ve babasına seslenerek "Hiç şüpheniz olmasın ki, bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınızı vatanını ve milletini seven, vazifeyi daima önde tutan şerefli birer asker ve iyi birer havacı olarak yetiştirebilmek için her türlü fedakarlığı göstereceğiz" dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin pilotları ders başı yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN