Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gidip göremedikleri Anıtkabir’in maketini yaptılar

Batman’ın Gerçüş ilçesinde Atatürk’ü Anma Haftası programı münasebetiyle Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda öğrencilerin çoğunun görmediği ve merak ettiği ama götürülme imkanları da olmadığından Anıtkabir’in maketleri yapılarak sergi düzenlendi.

Gercüş ilçesinde Anıtkabir'i görmeyen ve merak eden öğrenciler ve vatandaşlar için Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri ve öğretmenleri tarafından Anıtkabir'in maketi yapılarak sergi düzenlendi. Atatürk'ü Anma Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen etkinlikte birbirinden güzel Anıtkabir maketleri öğrenci ve vatandaşların beğenisine sunuldu. Cumhuriyet İlköğretim Okulu 3.sınıf Öğretmeni Fatma Kırtaz Özdemir okul meclisi olarak öğrencilerle bir çalışma yapmak istemeleri sonucunda öğrencilerin çoğunun Anıtkabir'i görmediğini söylemesi üzerine böyle bir proje gerçekleştirdiklerini belirterek, "Götürme imkanımız olmadığı için de böyle bir etkinlik yapalım Anıtkabir'i buraya getirelim dedik. Çocuklarla ve velilerle işbirliği içinde böyle bir etkinlik başlattık. Daha sonra bunu sergiye dönüştürdük. Önemsedikleri için, değer verdikleri için hem öğrencilere hem bize hem de okula bu kadara değer verdikleri için bizler çok mutlu olduk. Her yapılan bir makette bir bakış açısı var, ayrı bir ayrıntı var ve bu bizi çok mutlu etti. Yapılan bütün maketler bizim için birinci durumda. Bunu şuan ayırt etmemiz mümkün değil" dedi.

Okul Müdürü Edip Ekmen de çalışmada emeği geçenlere teşekkür ederek, "Bu tür bir etkinlik bizi çok sevindirdi" diye konuştu.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Gidip göremedikleri Anıtkabir’in maketini yaptılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN