Gönüllü askerlik için başvurdular

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde son günlerde artan terör olaylarının ardından vatandaşlar Askerlik Şubesi’ne akın ederek, gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

Doğanşehir'de Doğanşehir Belediyespor, Dağ ve Doğa Sporları Derneği mensuplarından olan bir grup genç, artan terör saldırılarında devletin yanında olmak ve birlikte hareket etmek amacıyla bir araya gelerek, Doğanşehir Askerlik Şube Başkanlığına yazılı dilekçe ile müracaata bulundular. Gruplar halinde gelerek dilekçe veren gençlerin sayısının gün içinde 40 kişiyi bulduğu öğrenildi. 25 kişilik grupla Doğanşehir Askerlik Şube Başkanlığına dilekçelerini teslim eden gençler, Hükümet Konağı önünde bir açıklama yaptılar.
Grup adına açıklama yapan Doğanşehir Belediye Spor Kulübü Başkanı Nusret Ürkmez, "Artan bölücü terör saldırıları ve kurulan hain pusularda vatan evlatları şehit düşüyor. Bununla birlikte çoğunluğu Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde devlet mallarına zarar verilerek, kamu kurum ve kuruluşları tahrip ediliyor. Devletimizin, bu hainlere ve iş birlikçilerine her daim üstün gelecek güçte olduğundan hiç şüphemiz yok. Vatanımız için hainlere, teröristlere karşı, gerek gönüllü asker olarak, gerek güvenlik güçleri ile birlikte verilecek her türlü görevde aktif rol almak istiyoruz" dedi.
Grup daha sonra sessizce dağıldı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Gönüllü askerlik için başvurdular
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN