Gören timsah sanıyor

Ordu'nun "sakin şehir(cittaslow)" unvanına sahip Perşembe ilçesindeki "Timsah Adası" görenleri hayrete düşürüyor. Türkiye’nin “sakin şehir” unvanına sahip ilçelerinden bir tanesi olan Ordu’nun Perşembe ilçesi eşsiz güzellikleri ile doğaseverlerin ilgi odağı oluyor. Doğanın eşsiz güzelliğini yansıtan ve Perşembe sınırları içerisinde bulunan bir yarımada, timsah görünümüyle dikkat çekiyor. Aynı zaman da Doğal ve Kültürel Varlıkları Koruma Envanteri'nde bulunan, adanın karayla birleştiği alandaki kumsal ise halk plajı olarak kullanılıyor. Perşembe ilçe merkezine 15 km uzaklıktaki Belicesu Mahallesi’ndeki "Timsah Adası" yazları ziyaretçi akınına uğrarken görenler hem şaşırıyor hem de hayran kalıyor. Daha çok yöre insanınca bilinen yarımadanın, mesire alanı ve çevre düzenlemesi ile tatilcilerin uğrak yeri olması bekleniyor. Timsah Adası için yapılacak tanıtım faaliyetleriyle de timsah görünümlü adanın yabancı turistlere alternatif alan olması hedefleniyor.

Timsah Adası'nı gören şaşırıp kalıyor
Sonbahar aylarında da ziyaret edilen 'Timsah Adası'nı ilk kez gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Adayı görmek için Ordu ve çevresindeki illerden Perşembe ilçesine gelen vatandaşlar duygu ve düşüncelerini paylaşırken, arkalarına aldıkları 'Timsah Adası' ile özçekim yapmayı da ihmal etmiyor.
"Timsah Adası Ordu turizm için olağanüstü bir fırsat"
Görünüşü ile dikkat çeken 'Timsah Adası' hakkında konuşan Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, 'Timsah Adası'nın ziyaretçilerin uğrak yeri olması için çalışmalar yürüttüklerini, adanın tam anlamıyla turizme kazandırılması ile Ordu'nun çok farklı bir turizm alanına sahip olacağını söyledi. Turistlerin ilgisini çekmek amacıyla 'Timsah Adası'nın olağanüstü bir fırsat tanıdığını ve bunun için çalışmalar yapacaklarını ifade eden Balkanlıoğlu, "Deniz kenarındaki çok güzel bir ilçemizde timsaha benzeyen çok ilginç jeolojik bir oluşum var. Adeta timsaha benziyor. Bu ada zamanında fay hatlarının kırılmasında ya da yanardağların oluşturduğu bir şekil olduğu yolunda açıklamalar var. Görüntü ilginç ve güzel olunca bu alanda turistik tesislerin olmasını planlıyoruz. Biz Ordu'yu turizme açıyoruz. Bu sebeple otellerin beş yıldızlı olması yetmez çevresinin de beş yıldızlı olması lazım. Bu açıdan 'Timsah Adası' bize olağanüstü bir fırsat tanıyor. Burası ile alakalı gerek devlet gerekse özel sektör ile birlikte ileride bazı projelerimiz olacak" dedi.
Gerçekten timsah sanıyorlar
Belicesu sakinlerinden Muhittin Memiş ise Timsah Adası'nın yaz aylarında çok kalabalık olduğunu belirtti. Timsah Adası'nın yabancı turistler içerisinde en çok Arap ve Alman turistlerin ilgisini çektiğini ifade eden Memiş, "Timsah Adası'nın yaz ayarlında ziyaretçisi çok oluyor. Yabancı turistler tarafından oldukça beğenilen bir yer. Birçoğu gerçekten timsah olduğunu düşünüyor. Alman ve Arap turistler ilgi gösteriyor. Her yıl sayı git gide artıyor" diye konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Gören timsah sanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN