Güvenlik güçlerine öğrencilerden destek

Tarsuslu öğrenciler, Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde terör örgütüne yönelik yürütülen operasyonda görev alan güvenlik güçlerine 675 kilo, 50 bin paketten oluşan bandırma, lokum, cezerye, kuruyemiş ve Türk Bayrağı gönderildi. Öğrencilerin gönderdiği mektuplar ve destek paketlerini alan güvenlik güçleri, bu anlamlı davranışın kendilerine büyük moral verdiğini dile getirerek, memnuniyetlerin belirttiler.

'Tarsus Medeniyetler Beşiği' adlı sosyal medya yöneticileri, başlattıkları kampanyayla Güneydoğu'da görev yapan güvenlik güçlerine destek başlattılar.
Mustafa Burak Çınar isimli çocuk ise asker selamı vererek, Türk Bayrağını öptükten sonra araca ilk malzemeyi koydu.
Tarsuslular olarak Mehmetçiklerin yanında olduklarını belirten Tarsus Medeniyetler Beşiği adlı site yöneticisi Rıfat Çınar, destek kolilerin yanında da yüzlerce mektup gönderdiklerini söyledi. Çınar, "Düzenlemiş olduğumuz etkinlikte Tarsus halkımıza öncelikle maneviyat açısından en önemlisi üyelerimizden çocukları için Güneydoğu'daki askerlerimize ne yapabiliriz. Çocuksu duygularla nasıl güzel yazılar yazılabilir diye bir araştırma yaptık. Sağ olsun üyelerimizin bizlere yüzlerce mektup yazıp gönderdiler. Moral motivasyon açısından yaptığımız en büyük sürprizimiz bu oldu. Haricinde, cezerye, kuru üzüm, leblebi, bandırma ve lokum gibi hediyelerimizi Tarsus Halkı olarak yanlarında olduğumuzu bildirmek açısından güzel bir organizasyonla askerimize ve polisimize gönderiyoruz" dedi.
Site yöneticilerinde Münire Kantarcı Aratekin ise Vatan, Millet ve Bayrak için Güneydoğu'da mücadele eden askerlere Tarsuslular olarak yanlarında olduklarını hissettirmek istediklerini söyledi. Aratekin, "Vatan, millet ve bayrak için Güneydoğu'da mücadele eden askerlerimize Tarsuslular olarak varlığımızı hissettirmek adına sayfa bünyesinde organize ettiğimiz etkinliğimize destek veren başta Tarsus Belediye Başkanımız Sayın Şevket Can, olmak üzere Tarsus Müftüsü Sayın Hayri Erenay'a Tarsus halkına ve bu tür etkinlikleri organize ederek askerlerimize destek veren duyarlı kuruluşlara ve duyarlı gönüllere kalbi duygularımız ile teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bizi bu etkinliğimizde yalnız bırakmayan basınımızın güzide temsilcilerine sayfamız adına, Tarsus halkı adına, yurdumuzun her bir bölgesinde aslanlar gibi mücadele eden polislerimizin ve Mehmetçiklerimizin adına çok teşekkür ediyoruz. Yüce Allah birliğimizi, dirliğimizi, düzenimizi bozmasın. Şehit kanlarıyla sulanmış kutsal yurdumuzda ve yaşadığımız Tarsus'umuzda şehitlik mertebesine ulaşmış şehadete koşmuş bütün şehitlerimizi rahmet ile anıyoruz. Ayrıca kısa bir süre önce aramızdan ayrılıp şehadete giden Yüzbaşımız Halil Özdemir'i, Samet Yılmaz'ı, Sabri Acem'i, Cemre Salih Gözen'i, Murat Küpeli'yi, Hüseyin Kıraç'ı, Ahmet Güngör'ü ve adını sayamadığımız bütün Tarsuslu şehitlerimizi rahmet ile anıyoruz, ruhları şad olsun" ifadesini kullandı.
Asker selamı verip, paketlerin içinde bulunan Türk Bayrağını öpüp araca koyan Mustafa Burak Çınar adlı çocuk, tekrar asker selamı çaktı. Güzelce hazırlanan koliler sayfa yöneticileri tarafından araca yüklendi.
Hareket eden araca el sallayan site yöneticileri, "Allah güvenlik güçlerimize güç versin" dediler. Desteği alan Hakkari Yüksekova Efeler Tabur Komutanlığı askerleri Tarsuslulara teşekkür ettiler.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Güvenlik güçlerine öğrencilerden destek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN