Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hakkari'de lüks AVM açıldı

Hakkari’de ilk defa tam donanımlı ve içinde üç ayrı asansör, yürüyen merdiven, bowling ve sinema salonu ile ünlü giyim markalarının bulunduğu bir iş merkezi hizmete girdi.

Hakkari'deki birçok iş adamı batıya yatırım yaparken, iş adamı Mehmet Seven ise kendi memleketine batıdaki standartlarını aratmayan 7 katlı ve içinde yürüyen merdiven, bowling, spor ve sinema salonunun bulunduğu "Rüya" adını verdiği bir iş merkezi hizmete açtı. İş adamı Mehmet Seven, 2010 yılında Çevreyolu Caddesi üzerinde bin 200 metrekare üzerinde 7 katlı bina inşa ederek Hakkari'de bir ilke imza atmıştı. "Hakkari'nin İkiz Kuleleri" adı da verilen ve 4 yıl boyunca Hakkari Üniversitesi tarafından kullanılan bina, rektörlüğün yeni hizmet binasına taşınması ile birlikte yeniden restore edilerek "Rüya" adı altında iş merkezine çevirdi. Yeni hizmete açılan iş merkezinin girişinde yürüyen merdiven, birinci kattan başlayarak üçüncü katına kadar iş yerleri, dördüncü katında bowling, çocuk oyun alanı, spor salonu, beşinci katında fitness salonu, altıncı katında resmi kurum ve yedinci katı ise sinema salonu olarak hizmet veriyor.
Hakkari'de ilk defa içinde yürüyen merdiven, bowling ve sinema salonu bulunun bir iş merkezinin hizmete açıldığını belirten vatandaşlar, kendi ilini düşünerek batı standartlarını artmayan modern bir iş merkezi hizmete açan iş adamına teşekkür ettiler.
İş merkezine gelen bazı vatandaşlar yürüyen merdivene binerken zorlanırken, bazıları ise yürüyen merdivenden geçip geçmeyeceklerinden kararsız kaldı. Çocuklar ise, yürüyen merdivenlerden ilk etaptan zorlansalar da birkaç defa gelip giderek merdivenlerden geçmenin sevincini yaşadılar. Aileleri nezaretinde ilk defa bowling oynayan çocuklar da doyasıya eğlendiler.
Açıklamalarda bulunan iş adamı Mehmet Seven, Hakkari'nin hizmetin en iyisine layık olduğunu söyledi. Seven, "Ben memleketim Hakkari'yi çok seviyorum. Buradaki insanlarımız hizmetin en güzeline layıktır. Önemli olan halkımızın memnun olmasıdır. Hakkari'deki rüyamızı gerçekleştirdik. İş merkezinde yürüyen merdiven, 3 ayrı asansör, bowling salonu, sineme salonu, ünlü marka mağazaları bulunuyor" dedi.


;
ARKADAŞINA GÖNDER
Hakkari'de lüks AVM açıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN