Hakkari'ye helikopterle para transferi

18.09.2015 | 15:44

Hakkari il merkezi ve ilçelerdeki bazı yolların güvenlik gerekçesiyle kapalı olması nedeniyle para aktarımı helikopterlerle yapıldı.

Hakkari ve ilçelerinde meydana gelen olaylar ve karayolunun sık sık mayınlı tuzaklar nedeniyle kapatılıp açılması üzerine bankalara para aktarımı yapılamıyordu. Sadece bir bankada para aktarım sıkıntısının yaşandığı Hakkari'de, bu sorunun bugünden itibaren çözüldüğü belirtildi.
İsminin açıklanmasını istemeyen bir banka şubesi müdürü, para sıkıntısının giderildiğini söyledi. Banka müdürü, "Hakkari-Van karayolu başta olmak üzere ilçelerdeki yolların mayınlı tuzaklardan dolayı sık sık kapanıp açılması ve güvenlik sorunu nedeniyle para aktarımı yapılamıyordu. Hakkari merkezde de iki gün boyunca bu sıkıntı yaşandı. Hakkari'nin Çukurca ilçesi karayolu da 10 Ağustos'tan beri kapalı olduğu için alternatif Durankaya beldesi üzerinden ilçeye para aktarımı yapamadık. Ancak askeri yetkililerle görüşerek bu sıkıntıyı kısa sürede giderdik. Helikopterler nezaretinde il merkezi ve ilçelerindeki banka şubelerine para aktarımını bugünden itibaren yaptık. Bu sorun ise güvenlik gerekçesi ile yaşanmış ve kısa sürede de giderilmiştir" dedi. Paranın bankalara aktarılması ile birlikte vatandaşlar ATM önlerinde kuyruklar oluşturarak para çekim işlemlerine başladı.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN