Hamile annesini öldüren kurşun, karnından çıktı

Gaziantep’te 21 Ağustos’ta maganda kurşunu sonrası hayatını kaybeden 5 aylık hamile Hülya Tilki’nin kucağında bulunan ve aynı mermiyle ağır yaralanan 2 yaşındaki oğlu Mustafa taburcu edildi. 5 aylık hamile annesinin hayatına mal olan kurşun çekirdeği ise Mustafa'nın karnından çıktı.

Olay, 21 Ağustos'ta Burç Mahallesi'nde meydana gelmişti. 2 yaşındaki oğlu Mustafa'yı kucağına alarak akrabalarının evinin önünde oturmaya giden Hülya Tilki'ye, nereden geldiği belli olmayan maganda kurşunu isabet etmişti. Akrabalarının gözleri önünde bir anda yere düşen genç kadın kanlar içinde kalmış, kadının bedeninden çıkan kurşunun kucağındaki minik oğlu Mustafa'ya da isabet etmişti. Mahalleli tarafından hastaneye kaldırılan 5 aylık hamile Hülya Tilki ve karnındaki bebeği hayatını kaybederken, kucağındaki oğlu Mustafa ise ameliyata alındı.
MAGANDA KURŞUNU KARNINDAN ÇIKTI
Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi'nde gerçekleştirilen operasyonla, annesinin öldüren kendisini de yaralayan mermi küçük Mustafa'nın karnından çıkartıldı. 12 gündür tedavisi süren minik Mustafa dün taburcu edildi.
ANNESİZ UYUYAMADI
Evine, annesini ve dünyaya gelecek kardeşini kaybederek dönen Mustafa ilk geceden annesinin yokluğunu hissetmeye başladı. Mustafa'nın gece yatarken "anne, anne" diye ağlaması baba Adem Tilki'yi bir kez daha yıktı.
Sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilen Mustafa'nın acılı babası Adem Tilki, oğlunun gece uyuyamadığını, telefonu kulağına tutup "anne" diye kandırmak zorunda kaldıklarını söyledi.
KATİLİN YAKALANMASINI İSTİYOR
Maganda kurbanı olan 5 aylık hamile Hülya Tilki'nin amcasının evine çay içmeye gittiğini söyleyen acılı eş Adem Tilki, "Devletimizin, bunların cezasını vermesinin istiyoruz. Biraz daha çaba göstermelerini istiyoruz. Eşimin katillerinin bir an önce bulunarak adaletin karşısına çıkartılmasını istiyorum" dedi. Güvenlik güçlerinin en kısa sürede, bu olayı açığa kavuşturup, gereken cezayı vermesini isteyen Adem Tilki'nin babası Hacı Tilki ise "Ben devlete, askere, polise güveniyorum. Bunun en kısa sürede bulunup, cezasının verilmesini istiyorum" diye konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamile annesini öldüren kurşun, karnından çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN