Hamsileri çiğ yediler

2’nci Sinop Tanıtım Günleri kapsamında Beşiktaş'ta düzenlenen Hamsi Şenliği'nde vatandaşlar hamsinin tadına bakmak için uzun kuyruklar oluşturdu. Şenlikte düzenlenen çiğ hamsi yeme yarışması ise renkli görüntülere sahne oldu.

Feshane'de 26-29 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 2'nci Sinop Tanıtım Günleri kapsamında Sinop Belediyesi ile Beşiktaş Belediyesi ortaklaşa Hamsi Şenliği düzenledi. Beşiktaş Barbaros Meydanı'nda düzenlenen şenlikte binlerce kilo hamsi pişirildi. Vatandaşlar, bir yandan Karadeniz müzikleriyle eğlenirken, diğer taraftan da hamsinin tadına bakabilmek için uzun kuyruklar oluşturdu.
Hamsi Şenliği kapsamında düzenlenen çiğ hamsi yeme yarışması ise renkli görüntüler oluşturdu. Yarışmacılar birincilik için kendilerine verilen çiğ hamsileri kısa sürede tüketti.
"SİNOP, TÜRKİYE'NİN EN ÖZEL NOKTALARINDAN BİR TANESİ"
Şenliğe evsahipliği yapan Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Sinop'un bir turizm cenneti olduğunu söyledi.
Başkan Hazinedar, "Sinop'u biraz yaşmak isteyen 400 bine yakın Sinoplu hemşehrilerimiz, ama aynı zamanda Sinop'a dair merakı olanları önce Feshane'ye sonra Sinop'a davet ediyoruz. Sinop, Türkiye'nin en özel noktalarından bir tanesi. Ben 25 yıldır o Sinop'u yaşıyorum ve bunu herkesin yaşamasını çok istiyorum" diye konuştu.
Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül, İstanbulluları Sinop'a davet ederek, "İstanbul'da kendimizi Sinop'taymış gibi hissediyoruz.Bunda da sayın başkanın çok büyük destekleri var. Sinop bir sürü enleri bünyesinde barındıran, Türkiye'de hak ettiği yeri almamış bir turizm kentidir" dedi.
VATANDAŞLAR HAMSİ YEMEK İÇİN UZUN KUYRUKLAR OLUŞTURDU
Hamsinin tadına bakan bir vatandaş, "Karadeniz hamsisi başkadır eve ama Sinop'un daha da başkadır. Denizin bulunduğu konumu itibariyle hamsi oraya girdiği zaman daha fazla yemlenir" derken, aslen Sinoplu olan bir vatandaş, "Her sene geliyoruz. Ataşehir'den geldik. Beklemeye geldik" şeklinde konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Hamsileri çiğ yediler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN