Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hanutçuluğa karşı emniyetten önlem

Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi hanutçuluğa karşı yoğun tedbirler alan Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amiri Alican Binici ve görevli bazı polisler Salıpazarı, balık hali ve Paspatur çarşılarında esnafa ‘hanutçuluk yapma turizmi karalama’ yazılı broşürler dağıtıldı.

Fethiye'ye gelen yerli ve yabancı turistlerin huzur ve güven ortamında tatillerini yapmaları için Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri broşürlü kampanya başlattı. Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amiri Alican Birincioğlu ve bazı polisler Salıpazarı, Paspatur Çarşısı ve Balık halinde işletmeleri hanutçuluk konusunda bilgilendirdiler. Gerekli bilgilendirmenin yapıldığını belirten Asayiş Büro Amiri Alican Birincioğlu, bundan sonra hanutçuluk yapanlara cezai işlem yapılacağı uyarısında bulundu.
Asayiş Büro Amiri Alican Birincioğlu gazetecilere yaptığı açıklamada "İlçemize misafir olarak gelen yerli ve yabancı turistlerin rahat ve huzurlu bir ortamda alışveriş yapabilmeleri için, dinlenebilmeleri, tatillerini yapabilmeleri amacıyla bu broşürleri dağıtma gereği duyduk. Geçen yıl Paspatur ve Çalış esnafıyla bir toplantı yapmıştık. Bu toplantıya tüm esnafımız katılamamıştı. Bu sene esnaf vatandaşlarımızın ayaklarına hizmet getirdik. Yapılması ve yapılmaması gereken konusunda şuanda kendileri ikaz ediyoruz. Amacımız burada ilçemize misafir olarak gelen turistlerin, yerli ve yabancı misafirlerin rahat etmeleri. Esnafımızın da bu konuda mağdur olmamalarını istiyoruz." dedi.
Geçen yıl Fethiye'de toplam 25 işletmeye ceza kesildiğini hatırlatan Alican Binici: "23 işletmeye üçer gün 2 işletmeye de 15'er gün olmak üzere toplam 25 işletmeye ceza uygulandı. Bu yıl bunların yaşanmamasını temenni ediyoruz" dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Hanutçuluğa karşı emniyetten önlem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN