Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hayvanlar için ölüm orucuna başladı

Bursa'da dün sabah saatlerinde açlık eylemine başlayan hayvansever Ayşenur Sevim 0 dereceye kadar düşen hava sıcaklığına rağmen eylemini gece boyu da sürdürdü.

Bursa'nın Merkez Nilüfer İlçesi'nde ikamet eden ve bugüne kadar evinde beslediği hayvanlar yüzünden son bir yıl içinde 10 kez ev değiştirmek zorunda kalan, hayvan hakları savunucusu 42 yaşındaki Ayşenur Sevim, Nilüfer Belediyesi'nce yaptırılan kedi evi önünde sabah saatlerinde başlattığı 'Ölüm orucu' eylemini 0 dereceye kadar düşen hava sıcaklığına rağmen gece de devam ettirdi. Oğlu ile birlikte çadır kuran Sevim, ısınmak için bir mangal üzerinde ateş yaktı.
"BELKİ DÜNYAYI KURTARMAYACAĞIM AMA YENİ NESLE VİZYON KAZANDIRACAĞIM"
Sıcaklığın 0 dereceye kadar düştüğü gecede hayvan haklarını savunmak için böyle bir eylem gerçekleştiren Ayşenur Sevim, bu yaptığı eylemin dünyayı kurtarmayacağını, ama yeni neslin hayata bakışını etkileyeceğini söyledi. Hayvanları ailesinin bir üyesi gibi gören Sevim, "Ailemin konuşma dili yok, fıtratları gereği konuşamıyorlar. Yaradanın sessiz kulları onlar. Ben onları temsilen konuşmaya gayret ediyorum" dedi.
HAYVANLARI YÜZÜNDEN 10 KEZ EVİNDEN OLDU
İkamet ettiği evlerinde komşularının hayvanları istemediği için burada olduklarını belirten Ayşenur Sevim, ayrıca evinde hayvan beslediği için darp edildiğini iddia etti. Dayanabildiğimiz, gidebildiğimiz yere kadar, dünyadaki bütün insani kamilere duyurana kadar burada olmaya devam edeceğiz" dedi.
"HAZRETİ ÖMER ADALETİ İSTİYORUM"
Eyleminin amacının Türkiye'de bütün canlıların haklarının korunmasını isteyen Sevim, "İnsan ırkının kendisini dünyanın tek hakimi, yer yüzünde yaşayacak tek varlık değil. Diğer canlıların yaşam haklarına saygı duysun. Hazreti Ömer'in adaleti geri gelsin mümkünse, Hayvan parkları kurusun istiyorum, barınakların kapatılmasını, hayvanlara doğal yaşam alanları verilmesini istiyorum. Bu nedenle açlık grevindeyim ve dayanabildiğim yere kadar da gideceğim. Ölüm orucundayım. Hiçbirşey yemek içmek istemiyorum. Barınaklarda ölen öldürülen bütün hayvanlar adına buradayım" dedi.


ARKADAŞINA GÖNDER
Hayvanlar için ölüm orucuna başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN