Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hemşireye saldıran Suriyeli, kudurarak hayatını kaybetti

Köpek ısırması nedeniyle Ege Üniversitesi Hastanesi Acil Servisi’ne başvuran ve kuduz şüphesiyle yatışı yapılan Suriyeli hasta hayatını kaybetti.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi yetkilileri, kuduz şüphesi taşıyan Suriyeli hastanın yaşamını yitirdiğini açıkladı. Hastane yetkilileri hastanın klinik olarak kuduz belirtileri gösterdiğini ancak kesin sonucun tahlillerden sonra ortaya çıkacağını belirtti. Öte yandan yetkililer hastanın tahlil sonuçlarının Ankara'ya bir merkeze gönderileceğini ve ölüm nedeninin hafta başında kesinleşeceğini bildirdi.

HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN AÇIKLAMA
Öte yandan Halk Sağlığı İzmir Müdürlüğü de hastayla ilgili yazılı açıklama yaptı.
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Müdürlüğümüze 10/09/2015 tarihinde Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde "kuduz şüpheli vaka" bulunduğu bildirilmiştir. Hastayla ilgili detaylı bilgi almak, değerlendirme yapmak ve numune almak üzere Halk Sağlığı Müdürlüğü Bulaşıcı Hastalıklar Kontrol Programları Şubesinden bir ekip görevlendirilmiştir. Yapılan incelemede; kişinin Aydın Didim'de ikamet eden bir Suriyeli olduğu, Bodrum'da çalıştığı, iki üç ay arayla Suriye'ye giriş çıkış yaptığı, 2015 Temmuz başında Suriye'ye gittiğinde ailesine ait köpek tarafından sol ayağından ısırıldığı, ısırıldıktan birkaç saat sonra köpeği vurarak öldürdüğü öğrenilmiştir. Temmuz başında köpek tarafından ısırılan hasta Temmuz sonunda Türkiye'ye dönmüş, klinik şikayetlerinin başladığı 07/09/2015 tarihine kadar herhangi bir sağlık kuruluşuna başvurmamış, 09/09/2015 tarihinde ilimize sevk edilmiştir."

"HEMŞİRENİN BOYNUNA ENJEKTÖR SAPLADI"
Öte yanda iddiaya göre kuduz şüpheli erkek hasta tedavisini yapan hemşireye tedavi sırasında saldırgan tavırlar göstererek şiddet uyguladı. Hastanın bu sırada yakınındaki bir enjektörü hemşirenin boynuna saptadığı öne sürüldü. Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Sağlık Sen Üniversiteler Şube Başkanı Yasemin Zengin de şunları paylaştı:"Hemşire hanım ve doktor beyin acilde yaşadıkları saldırı acil servislerin güvensizliğinin en iyi göstergesidir. Psikolojisi bozulan hemşire arkadaşımız, hala olayın şokunu atlatamamıştır. Sendikamız haftalar önce, Ege Üniversitesi Hastane yönetimine seslenerek, acil serviste can güvenliğinin olmadığını, personel yetersizliğinin had safhada olduğunu söylemiştik. Ancak yaptığımız uyarılara rağmen hastane tarafından hiçbir önlem alınmadı" diye konuştu.
Bir hastane yetkilisi, Suriyeli hastanın klinik olarak kuduz hastalığına yakın olduğunu, ancak tahlil sonuçlarından sonra kesin tanı konulacağını ifade etti.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Hemşireye saldıran Suriyeli, kudurarak hayatını kaybetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN