Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hırsızlar kameraya yakalandı

Yaz tatilini memleketlerinde geçirmek isteyen gurbetçi vatandaşlar, hırsızların hedefi haline geldi. Dinlenme tesislerini mesken tutarak gurbetçilerin otomobillerine dadanan hırsızlar bu kez güvenlik kamerasına yakalandı.

Son günlerde gurbetçi vatandaşlara yönelik hırsızlık olayları arttı. Araç içerisinden yapılan hırsızlık olaylarının özellikle otoyol üzerinde bulunan güvenlik tedbirlerinin yetersiz olduğu dinlenme tesislerinde sıkça yaşanıyor. Son olarak TEM otoyolu Silivri-Kınalı arası 64. kilometresi Edirne istikametinde bulunan dinlenme tesisinde meydana geldi. Gurbetçilerin bir anlık dalgınlığından faydalanan hırsızlar alışveriş için aracından ayrılan gurbetçiyi hedef aldı. Park halindeki araca yaklaşan hırsızlar, sürücüsünün aracının yanından ayrılır ayrılmaz ön koltukta bulunan çantayı alarak olay yerinden kaçtılar.
Edinilen bilgilere göre, hırsızların Silivri-Kınalı otoyolu üzerinde Güney ve Kuzey istikametlere konumlandırılmış tesislere çalıntı olacağı düşünülen lüks araçla geldikleri, müşteri gibi dinlenme tesislerinden alışveriş yaptıkları ve bu esnada en uygun aracı keşfettikleri öğrenildi. Araçla gelen gurbetçilerin yorgunluğundan faydalanan hırsızlar, araç camını patlatarak araç içerisinde bulunan çantaları alarak olay yerinden kaçtıkları öğrenildi.
Kınalı-Silivri ve Silivri-Kınalı istikametinde bulunan tesislerden yeterli aydınlatma, kamera sistemi ve güvenlik görevlisi bulundurulması konusunda uyarılarda bulunan yetkililer, "Tesis içerisinde yeterli aydınlatma ve güvenlik kamera sistemlerinin olmaması da hırsızların daha rahat olmalarına imkan sağladığını" ifade ederek bu tür olaylarla karşılaşılmaması için vatandaşlara şu tavsiyelerde bulundular: "Dışarıdan görünebilecek şekilde cam önüne cüzdan, çanta, cep telefonu gibi değerli eşyalar bırakılmamalı, özellikle sabaha yakın saatler arasında araç içerisinde dinlenmek maksadıyla mola verilmemeli, istirahat için mümkünse güvenlik tedbirleri alınmış, güvenlik görevlileri ve yeterli aydınlatması olan konaklama alanları tercih edilmelidir."
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Hırsızlar kameraya yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN