Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hükümlülerin tahliye sevinci devam ediyor

Yeni çıkarılan Kanun Hükmünde Kararname'nin ardından cezaevlerinde kalan hükümlüler, dün akşam saatlerinden itibaren tahliye edilmeye başlandı.

Antalya ceza infaz kurumlarından, koşullu salıverilmesine iki yıl veya daha az süre kalan iyi halli hükümlüler, denetimli serbestlik tedbiri uygulanarak tahliye olmaya başladı.Özgürlüğe hasret kalan mahkumlar, kendilerini öğle saatlerinden itibaren cezaevi önünde bekleyen ailelerine kavuşmanın mutluluğunu yaşadı. Aileleri ile özlem gideren mahkumlar büyük mutluluk yaşadı. 1 buçuk aydır cezaevinde kalan Eşref Güneş, tahliye olur olmaz hemen 12 yaşındaki kızına koştu. Kızı ile sarılıp , hasret gideren Eşref Güneş, duygu dolu anlar yaşadı.
"Kızına sarıldı"
Tahliye sevinci yaşayan Eşref Güneş, 1 buçuk aydır cezaevinde olduğunu belirterek, " Şanslıydım, hemen yasadan yararlandım.Yasa söylentisi vardı, ama onay çıkınca mutlu olduk. Stresli bir dönem yaşadım.Tüm arkadaşlarım bir an önce tahliye olup, ailelerine kavuşmayı bekliyor" dedi.
"Yolum düşmez"
Tahliye olan mahkumlardan Mahmut Denizhan, 11 aydır cezaevinde olduğunu hatırlatarak, "Yasanın çıkması beklenmedik biranda oldu.Herkes ailesine kavuşacak. 11 aylık cezam daha vardı. Ailemi ve çocuklarımı çok özledim. Burası cezaevi, insanın psikolojisi bozuluyor. İnşallah bir daha yolumuz düşmez. Bundan sonra yeni hayatımda daha dikkatli olacağım" diye konuştu.
"Sürpriz oldu"
Tahliye olan mahkumlardan Adem Aktaş, "Daha 5 buçuk aylık cezam vardı.Çıkan yasadan faydalandım.Tüm arkadaşlarım içeride büyük mutluluk yaşadı.Hepsi özgürlüklerine ve ailelerine kavuşmayı bekliyor.Bizim için bu kararın aniden çıkması sürpriz oldu. Hemen ailemin yanına gideceğim.Ardından hayatımı düzenli bir şekilde devam edeceğim" dedi.
Öte yandan kararnameden yararlanacak mahkumların cezaevinden tahliyelerinin 3 gün boyunca tahliyelerine devam edileceği belirtilirken, ilk etapta 300 toplamda yaklaşık 600 hükümlünün faydalanacağı belirtildi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
  • HER ZAMAN
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Hükümlülerin tahliye sevinci devam ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN