Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İran’a götürülmek istenen 150 adet papağana el konuldu

İstanbul’dan İran’a götürülmek istenen 150 adet kaçak papağana Iğdır Havaalanı’nda el konuldu.

HAVAALANINDA KAÇAK PAPAĞAN OPERASYONU

Edinilen bilgilere göre; İstanbul'dan İran İslam Cumhuriyeti'ne götürülmek üzere uluslar arası alanda satışı yasak olan 150 adet papağan, Iğdır Havaalanı'nda görevli polislerce tespit edildi. Bölgeye gelen Orman ve Su İşleri Iğdır İl Şube Müdürlüğü yetkilerince papağanlara el konulurken, olayla ilgili İran uyruklu A.D.A.'ya ise 4 bin 421 TL idari para cezası kesildi.
Konu hakkında açıklamada bulunan Orman ve Su İşleri Iğdır İl Şube Müdürü Mete Türkoğlu, uluslararası alanda ticari satışı olmayan ve yurt dışına çıkarılması yasak olan 150 papağana el konulduğunu söyledi. Türkoğlu, "İstanbul'dan Iğdır'a getirilmek üzere kargoya verilen 150 adet papağan, belgeleri eksik olmasından dolayı havaalanı polisi tarafınca alıkonularak bize haber verildi. Bizde olay yerine giderek 150 papağana taşıma belgesi ve veteriner kontrolü olmadığı için el koyduk. Şu anda da gerekli işlemleri yaptık, cezamızı tebliğ ettik. Toplam olarak ticaret hukukuna aykırı olduğu için 4 bin 421 TL idari para cezası kestik. İran'a götürülecek papağanlara el konulmuştur" dedi
Koruma alına altına alınan papağanlar, Orman ve Su İşleri Bakanlığı'nca uygun görülecek hayvanat bahçelerine gönderileceği bildirilirken, olayla ilgili İstanbul'da da soruşturma başlatıldığı öğrenildi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
İran’a götürülmek istenen 150 adet papağana el konuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN