Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşadamı Zorlu'nun arazisi, 104 yaşındaki adama emanet

Muğla’nın Marmaris ilçesinde ormanda tek başına yaşayan 104 yaşındaki Mehmet Karayiğit , yarım asırdan bu yana taş evde kentten uzak bir yaşam sürüyor.

Muğla'nın Marmaris ilçesi Adaköy Mevkii'nde ormanlık arazi içindeki taş bir evde tek başına yaşayan 4 çocuk 18 torun sahibi Mehmet Karayiğit, Daniel Defoe`nun 1719`da ilk basımı yapılan kitabından uyarlanarak filmi de çekilen Robinson Crusoe`nin hayatına benzer yaşam sürüyor.
Keçi ve inekleri ile birlikte 50 yıldır ada kıyısında yaşayan Karayiğit, asırlık yaşına rağmen dinç ve zinde görünümü ile dikkat çekiyor. Kilometrelerce uzaklıktaki Balan Dağı'ndan hortumla getirdiği suyu içen yaşlı adam , çok yaşamasını doğal beslenme ve kent stresinden uzak bir yaşama bağlıyor.
Geçimini hayvancılıkla sağlayan Karayiğit, evlatlarından hiçbir yardım talep etmediğini ihtiyaçlarını ise torunun giderdiğini söyledi. Günde 3-4 defa tepeden inekleri otlatmak için adaağzına indiğini belirten Mehmet Karayiğit, genç insanların bile çıkmakta güçlük çektiği yamaçlara zorlanmadan tırmandığını kaydetti.16 yıl önce eşini kaybeden Karayiğit, ömründe ara sıra kola dışında hiçbir gazlı içecek tüketmediğini sebze ve meyveleri ise mevsiminde sofrasına koyduğunu dile getirdi.Gençliğinde süngercilikle uğraştığını belirten Karayiğit, daha sonra yaşadığı araziye yerleşerek çiftcilik yapmaya başladığını ifade etti.

OTURDUĞU ARAZİYİ İŞADAMI ZORLU SATIN ALDI
İçinde 50 seneden bu yana oturduğu arazinin 6 yıl önce Zorlu Holding'in sahibi Ahmet Nazif Zorlu tarafından satın alındığını kaydeden Karayiğit, " Zorlu 6 yıl önce helikopterle araziye inerek yanında kızı ile birlikte evime geldi. 320 dönümlük araziyi satın aldığını söyleyip kızıyla birlikte bu arazide yaşamama izin verdiler.Bende hem araziye sahip çıkıyor hem de yaşamıma devam ediyorum" diye konuştu.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
İşadamı Zorlu'nun arazisi, 104 yaşındaki adama emanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN