Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte 'Gelin motosikleti'

Karabük’te evliliğe adım atan motorsiklet tutkunu çiftin gelin aracı da motorsiklet oldu.

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde Müzekent Motorsiklet Kulübü Başkanı da olan damadın çok sayıda motorsikletli arkadaşı da konvoy oluşturarak çifti mutlu günlerinde yalnız bırakmadı.
Damat Celil Özdemir, motorsiklet sayesinde tanıştığı Kastamonu Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru İlknur Çolak (Özdemir) ile hayatlarını birleştirme kararı aldı. Evliliğe adım atan Celil Özdemir ile İlknur Çolak (Özdemir) motorsikletlerini gelin aracı yapma kararı aldı. Kastamonu'dan gelin arabasıyla alınarak Safranbolu'ya gelen genç çift kent girişinde onları bekleyen motorsikletlerine binerek konvoyla kent turu attı. Gelin ve damadın ayrı ayrı kullandıkları motorsiklet kentteki birçok vatandaş tarafından alkışlarla desteklendi. Çok sayıda motorsiklet tutkununun da eşlik ettiği konvoy şehir turu atarak düğün salonunun yolunu tuttu. Güzel görüntülerin oluştuğu düğün konvoyu dikkat çekerken, gelin ve damat salonun girişine motorsikletleriyle alkışlar eşliğinde girdi.
Düğün salonuna gelinmesinin ardından gazetecilere konuşan damat Celil Özdemir, "Eşimle birlikte ikimizde motorsiklet kullanıcısıyız. Motorsikletin farkındalığını insanlara, arkadaşlarımıza, eşimize dostumuza öğretmek istedik. Kullandığımız motorsikletleri de gelin arabası daha doğrusu gelin motoru yapalım dedik" dedi.

SERSERİLİKTEN DEĞİL KEYİF AMAÇLI
Vatandaştan olumlu tepkileriyle karşılaştıklarını ifade eden damat Celil Özdemir, "Herkesin el sallayıp tezahürat yapması hoşumuza gitti. Motorsiklet önceden Avrupai filmleri izlememizden kaynaklanan serseri imajı vardı. Artık yavaş yavaş bu imajı kırıyoruz. Bir çok motorsiklet kullanıcısı doktor, avukat, mühendis gibi insanlarda motorsiklet kullanıyor. Artık vasıflı insanların motorsiklet kullandığı, bir nevi de öğretmek istedik. Eşim polis memuru, ben de teknikerim. Parasızlıktan değil serserilikten değil keyif ve spor için motorsiklet kullanıyoruz. "
Gelin polis memuru İlknur Çolak (Özdemir) ise bu fikrin, motor sayesinde tanıştıkları ve özellikle motor olayına vurgu yapmak istedikleri için ortaya çıktığını belirterek, "Bunun için de en önemlisi düğünümüzdü. Motor sayesinde tanıştığımız için düğünümüzü böyle yapmak istedik. Çokta güzel oldu" dedi.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte 'Gelin motosikleti'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN