Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İşte 'Hayvan taksi'

Toplu taşıma araçları ve taksilere evcil hayvanlarının alınmasıyla ilgili sıkıntılar yaşayan evcil hayvan sahipleri çözümü ‘Pet taksi’ de buluyor. Eskişehir’de Fuat Yavuz adlı girişimci, tasarladığı özel minibüsle hem şehir içi hem de şehirler arasında hayvanları taşıyarak, kedi ve köpeklerin stressiz seyahat etme imkanı sağlıyor.

Fuat Yavuz, şehir merkezinde toplu taşıma ve taksiler gibi ulaşım araçlarına alınmayan başta kedi ve köpek gibi evcil hayvanları tasarladığı özel minibüsü ile pet hayvanı sahiplerine ulaşım hizmeti veriyor. Yavuz, evcil hayvanlar için tasarladığı minibüsünde, bir büyük bir küçük olmak üzere iki adet kafes, sedye, köpekler için çeşitli ağızlıklar ve mama gibi birçok ekipman bulunduruyor. Kendisi de hayvan sever olan Fuat Yavuz, hem şehir içi hem de şehirler arası evcil hayvan taşımacılığı yapıyor.
"TAKSİLER İNSAN TAŞIYOR, BİZ SADECE KEDİ VE KÖPEK TAŞIYORUZ"
Konuyla ilgili açıklama yapan, Yavuz, pet taksinin özelliklerinden bahsederek, evcil hayvan sahiplerinin şehir içi veya şehir dışına gitmek istediklerinde kendilerinin evcil hayvanları için araçlarıyla hizmet verdiğini söyledi. Yavuz, "Bir çeşit taksiler insan taşıyor, biz ise sadece kedi ve köpek taşıyoruz. Ben yaklaşık 10 yıldır hayvan severlerin içindeyim ve 10 yıldır benim de kedi ve köpeğim var. İnsanların sürekli bir yerden bir yere giderken yaşadıkları sıkıntılardan dolayı böyle bir fikir aklıma geldi ve bununla ilgili olarak da ilk başlarken de patentimi alarak bu işe başladım. Yani işimiz resmi, bu işin standartları, prosedürleri var ve bunları yapıyoruz. Eskişehir'deki talep şuanda tam yeterli seviyeye gelmedi, ama şu var Eskişehir'de artık herkes bir Pet Taksinin olduğunu biliyor" şeklinde konuştu.
"İSTANBUL ORTALAMA 4 SAATLİK BİR YOLCULUKTUR, BİZİM İSTANBUL'A VARMAMIZ 5 SAATİ BULUR"
Ayrıca Girişimci Fuat Yavuz, şehirler arası yaptığı yolculukların öncesinde hayvan sahiplerine gerekli bilgileri verdikten sonra yola çıktıklarını belirterek, "Şimdiye kadar dana, Mersin, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi çeşitli illere taşıma yaptık. Talepte bulunan müşterilerimize, taşıma şartlarımızı, hayvanların hangi şartlarda gideceğini ve ne gerektiğini anlatıp o şekilde yolculuğa çıkıyoruz. Mesela; İstanbul ortalama 4 saatlik bir yolculuk sürüyor. Ortalama bir saatte veya duruma göre maksimum 2 saatte bir köpeği arabadan indiririm yarım saat, 45 dakika gibi yürümesi ve diğer ihtiyaçlarının giderilmesini sağlıyoruz. Yani 'Arabaya attık, hadi gidelim' mantığı yok. Eskişehir'de bu işi yapan yok. Diğer şehirlerde, toptan taşıma dediğimiz yani 5 köpeği, 10 kediyi alıp tur şeklinde taşıyan insanlar var. Bu işi ben severek yapıyorum, bu işi herkesin severek yapmasını istiyorum" dedi.
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte 'Hayvan taksi'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN