Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İstiklal Caddesi'nde tek tekerlek üzerinde denetim

Şehir trafiğine alternatif olarak üretilen ve tüm dünyada büyük bir akım oluşturan kendinden dengeli elektrikli Airwheel Tekteker’i Türkiye’de ilk defa Beyoğlu Belediyesi zabıtası kullanmaya başladı.

Teknolojik yeniliğe öncülük eden Beyoğlu Belediyesi ilçe genelinde vatandaşların refahını ve huzurunu sağlamak için çalışmalarına devam ediyor. Beyoğlu Belediyesi, halka hizmetini daha hızlı ve daha pratik hale getirmek amacıyla zabıta ekipleri bünyesine 6 adet 'Tekteker' araç ekledi. Türkiye'de ilk olarak kullanılmaya başlanan Tekteker, zabıta ekiplerinin olaylara karşı daha hızlı müdahale etmesine yardımcı oluyor. Ginger olarak da bilinen jiroskop teknolojisine sahip ve bir saatte şarj olan elektrikli Tekteker, ekibin 18 kilometre hızla 10-20 kilometre kullanılmasını sağlıyor. Şehir trafiğine alternatif olarak üretilen Tekteker, zabıta ekiplerinin vatandaşlar arasında sık bir şekilde dolaşarak isteklerini karşılama noktasında kolaylık sağlıyor.

"ULAŞILMASI ZOR YERLERE DAHA RAHAT ULAŞIMI SAĞLIYOR"
"Günlük hayatta zabıta ekiplerimizin çalışmasını kolaylaştıracak" diyen Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürü Ahmet Öztürk, "Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü olarak özellikle kapalı alanlarda, yani acil ulaşılması gereken noktalara ulaşmak anlamında böyle bir çalışma başlattık. Başkanımızın teknolojiyi yakından takip etmesinden dolayı bizleri de yeni araçlar kullanmamızı sağlıyor. Bizde Gingerler vardı, tabletler falan vardı ama bunun yanına bunlar yeni olarak eklendi. Ekibimize eklenen altı tane Tekteker araçla ulaşılması zor olan yerlere daha çabuk ulaşmamızı sağlıyor" dedi.
Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nde görev yapan Halil Karaöğün, "Kurumun bize getirmiş olduğu yeniliklerden bir tanesi olduğunu söyleyebilirim. İlçe genelinde gitmek istediğimiz yerlere daha hızlı gitmemizi sağlıyor. İstiklal Caddesi bunun kullanım açısından çok uygun. Ara sokaklarda ve sokak içlerinde bulunan yerlerdeki olaylara rahat bir şekilde ulaşmamızı sağlıyor. Vatandaşla daha rahat ve hızlı bir şekilde irtibat kurmamızı sağlıyor" diye konuştu.
Tektekeri ilk olarak kullanmaya başlayan Zabıta Memuru Sami Gedik, "İstiklal Caddesi'nde bize çok kolaylık sağlıyor. Vatandaşların yardımına daha hızlı gidebiliyoruz. Bu aleti park etme gibi bir sorunumuz yok, tektekeri elimizde çanta gibi taşıyoruz. Bize kolaylık sağlıyor ve olay yerine çok çabuk ulaşıyoruz" şeklinde konuştu.

;
ARKADAŞINA GÖNDER
İstiklal Caddesi'nde tek tekerlek üzerinde denetim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN