Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İtfaiye ekiplerine kurtarma eğitimi

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kemer İtfaiye İstasyonu'nda eğitim gören itfaiye ekipleri, araç yangını ihbarı üzerine çalışmalarını keserek yangına müdahale etti, sonra yeniden eğitime devam etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kemer İtfaiye İstasyonu'nda görevli 21 itfaiye erine, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Eğitim Sorumlusu Şaban Kibar ve Eğitim Görevlisi Recep Baltacı tarafından uygulamalı yangın söndürme, trafik kazalarında yaralı kurtarma, yüksekte çalışma ve mahsur kalanları kurtarma tekniklerinin yanı sıra itfaiye personelinin kullandığı malzemeler konusun da eğitim verildi. İtfaiye personeli, zorlu eğimi başarıyla tamamladı.

İHBAR ÇALIŞMAYI YARIDA KESTİ
Eğitim çalışmaları devam ederken gelen otobüs yangını ihbarı üzerine ekipleri çalışmaları keserek olay yerine hareket etti. Göynük Kanyonu girişinde turistleri beklerken klimasında çıkan yangın, ekipler olay yerine gelmeden çevredekiler tarafından söndürüldü. Aracı kontrol eden ekipler, daha sonra yeniden çalışma istasyonuna dönerek eğitime devam etti.
Eğitim Sorumlusu Şaban Kibar, Antalya'daki bütün ilçelerde görev yapan itfaiye personeline yangın söndürme teknikleri konusunda eğitim vereceklerini söyledi. İtfaiyenin görevinin yol ve ağaç sulamak, yangına müdahale etmek olmadığını kaydeden Kibar, "İtfaiye ekipleri, özellikle Likya Yolu'nda düşen veya kaybolan turistleri kurtarmaya diğer ekipler ile birlikte çalışıyor. İnsanları en az zararla nasıl kurtarabiliriz diye eğitim veriyoruz" dedi.
;
ARKADAŞINA GÖNDER
İtfaiye ekiplerine kurtarma eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN