Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İzinleri iptal edilen güvenlik güçleri, otel paralarını alamıyor

Terör olayları nedeniyle izinleri iptal edilen polis memurları, yaptıkları tatil rezervasyonlarının ardından mağdur oldu. Günler öncesinden yapılan iptallere rağmen bazı turistik otellerden paralarını geri alamayan güvenlik mensupları yasal yollara başvurdu.

Son aylarda artan terör olayları nedeniyle polis ve asker başta olmak üzere güvenlik güçlerinin izinleri iptal edilmişti. Yaz aylarında aileleri ile birlikte tatil planları yapan asker ve polisler, önceden yaptıkları tatil rezervasyonlarını iptal etmek durumunda kaldı. İzinleri iptal olduğundan rezervasyonlarını iptal eden güvenlik güçleri, bir kez de oteller tarafından mağdur edildi. Bazı otellerin ödenmesi gereken ücretlerin bir kısmı iade etmemesi üzerine, güvenlik mensupları yasal yollara başvurdu.
Zor durumda kalan polislerden biri olan H.O, rezervasyon iptali sonrasında alması gereken parasını, 40 gün geçmesine rağmen hala alamadı. Yasal yollara başvuran polis memurunun avukatı Eren Canbolat, terör olayları nedeniyle izni iptal edilen müvekkiline rezervasyonunu iptal ettiği otel tarafından 40 gündür parasının ödenmediğini belirtti.
Duruma tepki gösteren avukat Canbolat "Müvekkilim bir polis memuru. Kendisi Antalya'da bir turistik otelde rezervasyon yaptırıyor. Ama malumunuzdur terör olayları nedeniyle tüm izinler iptal ediliyor. Müvekkilim de otele bu durumu bildiriyor ve en azından parasını almak için günler önceden parasını geri almak için böylesine hukuken mücbir sebep sayılabilecek bir olayı söyleyerek parasını geri istiyor. Parasının bir kısmını otelin keseceği bilgisini alıyor, geriye kalanının da ödeneceği söyleniyor. Fakat aradan 40 gün geçiyor, hala bu mağduriyet giderilmiyor" dedi.
Güvenlik güçlerinin zor şartlar altında çalıştığını belirten Canbolat, "Tabi bu insanlar namlunun ucunda insanların güvenliği için koşturan insanlar. Böylesine de bir hukuki durum söz konusuyken hala Antalya'da böyle bir turistik otelin böyle bir mağduriyet yaşatması hakikaten hem vicdanen hem de hukuku zorlayan bir durum. Bu sebep ile biz yasal girişimlere başlıyoruz. Bu durumda olan birçok kolluk kuvveti söz konusu. Dolayısı ile onların hakkını korumak bizim görevimiz. Bunun için bütün hukuki girişimlerde bulunacağız" şeklinde konuştu.
Turistik işletmelerin tamamını tenzih ettiğini belirten Canbolat, böylesine bir paranın oteller tarafından iade edilmemesinin ise çok sayıda güvenlik mensubunu zor durumda bıraktığını söyledi.
Polis memurunu zor durumda bıraktığı belirtilen otel ise soruları yanıtsız bıraktı. Aynı otelin şikayet sitelerinde çok sayıda kişiyi mağdur ettiği dikkatlerden kaçmadı.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
İzinleri iptal edilen güvenlik güçleri, otel paralarını alamıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN