İzmir'deki sel küçük seyyar satıcıya yaradı!

İzmir’i etkisi altına alan sağanak yağmurda mahsur kalanların imdadına bir çocuk yetişti. 13 yaşlarında bir çocuğun yağan yağmuru ticarete dönüştürerek bisiklet selesinde ücret karşılığı vatandaşları karşıdan karşıya geçirmesi görenleri hem güldürdü hem şaşırttı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün günlerdir yaptığı yağış uyarısı tüm yurdu olduğu gibi İzmir'i de etkisi altına aldı. Öğle saatlerinde aniden bastıran sağanak yağmura vatandaşlar da hazırlıksız yakalandı. Kimileri seyyar satıcılardan şemsiye alırken, kimileri de poşeti başına geçirerek yağmurdan korunmaya çalıştı.
Yağan yağmurda yollar sel altında kalırken bazıları ayaklarına poşet giydi, bazıları da yalınayak yürüdü. Kentin sular altında kalmasıyla ne yapacağını şaşıran vatandaşlar, karşıdan karşıya geçmekte zorlandı. Bu esnada kocaman bir selesi olan bisikletiyle gelen 13 yaşlarındaki bir çocuk, görenleri hayrete düşürdü.
5 TL'DEN 20'TL YE VARAN ÜCRETLE KARŞIYA GEÇİRDİ
Yağmurun yağmasın fırsata çeviren küçük çocuk, vatandaşları 5 TL karşılığında bisikletin selesine atarak karşıdan karşıya geçirdi. Küçük çocuk çabası karşılığında kimi vatandaşlardan da 20 TL kopardı. Herkesin şaşkınlık yaşadığı anlarda, yağmurdan çaresiz kalan ve ıslanmamak isteyen vatandaşlardan bazıları, bisikletin selesine atlayarak karşı kaldırıma geçti. Kimileri tek başına seleye atlarken, kimileri de iki üç kişi seleye atlayınca, ağırlıkla birlikte hepten yağmur suyuna gömüldü. O anlara şahit olan vatandaşlar da kahkahaya boğuldu.
"KREDİ KARTI GEÇMİYOR, MAHSUR KALDIK"
Küçük çocuk yaptığı işi ticaret olarak nitelerken, bir vatandaş da olayı turizme hizmet olarak nitelendirdi. Karşı kaldırıma geçmek isteyen bir kadın ise yanda nakit olmadığı için geçemediğini belirterek, "Kredi kartı da geçmiyor, mahsur kaldık burada" dedi.
TÜRK'ÜN ZEKASI
Karı koca seleye atlayarak karşıya geçen bir çift de el sallayarak güle oynaya karşı kaldırıma geçti. Görenlerin hayrete düştüğü anlarda, vatandaşlar Türk zekasının ve girişimciliğin yağmurda bile ortaya çıktığı yorumunu yaptı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
İzmir'deki sel küçük seyyar satıcıya yaradı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN