Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın kasaplar yan yana dükkan işletiyor

Ege'nin küçük tatil kasabası Köyceğiz'de kasaplık yapan iki kadın görenlerin dikkatini çekiyor. Satırı, erkeklerden devralan Nedret Türk ve Gönül Koçyiğit isimli iki kadın, yan yana kasap dükkanlarını işletiyorlar.

Erkek egemen geleneksel bir meslek olan kasaplık sanayileşen dünyada yerini yavaş yavaş mezbahalara bırakırken, Köyceğiz'de ise satırları kadınlar devraldı. 17 yıldır kasaplık yaptığını belirten Nedret Türk, çalışarak çocuklarını okuttuğunu ve meslek sahibi yaptığını ifade etti.
Türk, ''Eşim, babası ve kardeşlerinden işlerini ayrınca ona yardım amaçlı gelmiştim. 17 yıldır kasaplık yapıyorum. Vatandaşın tepkisini de almadım, daha çok sevildim. Daha çok ilgi gördüm. Daha eski bir dönem olsa belki tepki alırdım. Artık Köyceğiz'de her yerde bayanlar çalışıyor, manava gitseniz, markete gitseniz, sarrafa gitseniz bayan var. Köyceğiz'de yadırganmadım daha çok ilgi ve saygı gördüm. İki kız çocuğum var. Okutmak için eşime yardıma geldim. Onlar okudular, evlendiler meslek sahibi yaptım. Burada çalışarak onları okuttum" diye konuştu.
Eşine yardım amaçlı geldiği dükkanda işleri ele aldığını belirten Gönül Koçyiğit ise "Eşim 12 yıldır burada çalışıyordu. 2 yıl önce biz devir aldık. Eşime yardım amaçlı geldiğim dükkanda 2 yıldır mesleği devir aldım. Çok güzel tepkiler aldım. Müşterilerimiz durumdan gayet memnun. Eşimi unuttular artık alışverişi benden yapıyorlar" dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın kasaplar yan yana dükkan işletiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN