Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadınlara yönelik taksi hizmeti huzur veriyor

Kütahya'nın Emet ilçesinde sadece bayanların kullanılabildiği taksi hizmete girdi.

Emet ilçesinde ikamet eden girişimci Nagihan Koçman, araba tutkusunu taksi şoförlüğüne dönüştürdü.
2 aydır bayanlara özel taksi hizmeti veren Nagihan Koçman, taksi şoförlüğü ile birlikte en sevdiği hobisini işe dönüştürdüğünü söyledi. Çok istemesine rağmen eşinin uzun yıllar taksi kullanmasına izin vermediğini söyleyen Koşman, "Şubat ayında meydana gelen ve tüm ülkeyi yasa boğan Özgecan Aslan cinayeti, eşimi çok etkiledi. Yaşanan olay sonrası eşim yanıma gelerek bana artık taksi şoförlüğü yapabileceğimi söyledi. Bizde bütçemizi oluşturup, gerekli izinleri aldıktan sonra, bu mesleğe başladım. Sabah saat yediden akşam on ikiye kadar bayanlara hizmet veriyorum. En çok ise üniversite öğrencileri taksimi tercih ediyor" dedi.

YOLCULAR MEMNUN ''KADIN KADINA SOHBET EDİYORUZ''
Sadece bayan müşterilere hizmet veren ve Ailem taksiyi tercih eden 38 yaşındaki ev hanımı Selma Alan, kendisini daha güvende hissettiği için bu taksiyi tercih ettiğini söyledi.
Semra Alan, "Yanlış anlaşılmasını istemem, tabi ki diğer taksilerde çok güvenli, ama eşim çalışıyor. O olmadığı zamanlarda, sadece bayanlara hizmet veren taksiyi tercih ediyorum. Şoför bayan olduğu için yolda sohbette edebiliyorum. O zaman yolculuk daha keyifli oluyor" diye konuştu.

"DAHA RAHAT VE DAHA GÜVENDE HİSSEDİYORUM"
Bursa'dan öğrenim için Emet ilçesine gelen 19 yaşındaki üniversite öğrencisi Nazlıcan Küçük de, "Televizyonlarda gördüğümüz kadına şiddet olayları, ister istemez bizleri çok etkiliyor. İlanlardan burada böyle bir taksi hizmeti olduğunu gördüm. Hatta aileme de anlattım. Onlarda çok sevindi. Bu taksiyi kullanmamı istediler. Daha öncede normal taksileri kullanıyordum. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Ama ailemden uzaktayım. Kendimi bayan taksi şoförünün yanında daha rahat hissediyorum" ifadelerini kullandı.
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlara yönelik taksi hizmeti huzur veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN