Kadınlardan domates yeme yarışması

Antalya’nın Kumluca İlçesinde bu yıl 4 düzenlenen Domatexpo Fuarı törenle açıldı. Fuar çerçevesinde düzlenen domates yeme yarışması finali ise ilginç görüntülere sahne oldu. kasalarla domatesi önlerine alan Kumlucalı 12 kadın 3 dakika içinde en fazla domatesi tüketmek için yarıştılar.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından konuşmalar geçildi. Açılış konuşması yapan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Türkiye'de il olarak en çok sebze üretilen İlin Antalya, Antalya'da da Kumluca'nın olduğunu söyledi. Başkan Çetinkaya; " Seracılıkta en gideri fide kalemi oluşturuyor. Gübre'de, mazot ta, yem de ve elektrikte KDV'leri kaldırdınız. Şimdide Fide giderlerinde yardımcı olmanızı istiyoruz" dedi.
Seracılıkta sorunların çok olduğunu belirten TÜSEMKOM Genel başkanı Yüksel Tavşan ise " Tüm sorunlarda tek çare kapısı devlet değildir. Devlet ve siyasiler yardımcı olur. Ancak, komisyoncular ve üreticiler olarak birleşmek zorundayız. Üretici birliklerinin kurulması gerekir. Bunu vurgulamak istiyorum" dedi.
Ak parti Antalya Milletvekili Mustafa Köse ise, gübre de yemde ve mazottaki sıkıntıları giderdiklerini belirterek " Antalya'da 2003 de tarıma verilen destek 16 Milyon TL dir. 2014 yılında ise 122 milyon TL olmuş. Biz Antalya Milletvekilleri olarak tarımın sorunlarını çözmek için elimizden geleni yapacağımıza söz veriyoruz" dedi. Son olarak kürsüye gelen Antalya Valisi Muammer Türker ise bitkisel üretimde akla gelecek ilk yerin Antalya olduğunu belirterek Antalya hem turizmde hem de tarımda başken olduğunu söyledi. Ekonomideki karşılığı 540 milyon dolar olan ihracatın artması gerektiğini kaydeden Türker, bunun içinde çeşitli ihraç ürünleri yetiştirilmesi gerektiğine dikkat çekti.
Konuşmaların ardından Antalya Valisine ve Ak parti Antalya Milletvekillerine plaket takdim edildi. Yapılan duanın ardından fuar açılışı yapıldı. Açılışın ardından kadınlar arası domates yeme yarışması yapıldı.İlginç görüşmelere sahne olan yarışmada 3 dakika içinde en çok domates yiyen yarışmacılar dereceye girebildi. Yarışmada 1679 gram domates yiyerek birinci olan Özlem Sarıkeçiliye tam altın, 1429 gram domates yiyerek ikinci olan Nigar Sarıkeçili'ye yarım altın, 1137 gram domates yiyerek üçüncü olan Şehriban Karakaya'ya da çeyrek altın verildi.
Törene Antalya Valisi Muammer Türker, Antalya İl Emniyet Müdürü, Ak Parti Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse, Özdoğan Enç, Atay Uslu, TÜSEMKOM Genel Başkanı Yüksel tavşan, Kumluca ve Finike Kaymakamı, Kaymakamı Dr. Polat Kara, Ak Parti Kumluca İlçe Başkanı Arif Yavuzer, STK Temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, Büyük şehir Koordinatörleri, Muhtarlar ve üreticiler katıldı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadınlardan domates yeme yarışması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN