Kahraman Şehit Ömer Halisdemir için türkü besteledi

Niğdeli mahalli sanatçı Hulisi Yıldırım hemşehrisi Şehit Ömer Halisdemir için türkü besteledi.

15 Temmuz'da Özel Kuvvetler Komutanlığı'na girmeye çalışan FETÖ'cü generali vurduktan sonra darbeci askerler tarafından şehit edilen Astsubay Ömer Halisdemir'in kahramanlığı, türkü besteleyerek saza döktü. Niğde'de mahalli sanatçı olarak düğün, kına ve eğlenceler için saz çalan Hulisi Yıldırım, şehit Ömer Halisdemir için yazdığı kahramanlık yüklü türkü bestesini sazıyla birleştirdi.


"Kahraman şehidimizi çok sevdiğim için türkü besteledim"
Kahraman Şehit Ömer Halisdemir'in memleketinin medarı iftiharı olduğunu söyleyen mahalli sanatçı Hulisi Yıldırım, yaptığı konuşmada şunları söyledi; "Ben Niğde'de mahalli sanatçı olarak eğlencelerde, düğünlerde 30 yıl sanatçılık yaptım. Genelde yazdığım türküler 'Niğde'nin askeri', 'Ne Hoş Olur Şu Niğde'nin havası', 'Niğdelisin Niğdeli', gibi eserler yaptım. Ömer Halisdemir'i çok sevdiğim için ve memleketimin gururu olduğu için, bir bestede hemşehrimiz Kahraman Şehit Ömer Halisdemir için yazmak istedim. Türküyü yazmamdaki amaç Ömer Halisdemir'i unutmamamız için. İnşallah herkes memnun olur, dinlerler" dedi.


Bestelediği türküyü 3 günde tamamladığına değinen mahalli sanatçı Yıldırım, "Türküyü bir günde düşündüm ve 3 günde tamamladım. Normalde de kendi bestelediğim türküleri çok çabuk yazarım. Elimden bu kadar geldi, umarım beğenirler. Türküyü bestelerken sanki Ömer Halisdemir'i yaşıyormuş gibi yazdım. Ömer Halisdemir'i gözümün önüne getirerek yazdım. Kahraman şehidimize bütün Türkiye'nin yani hepimizin can borcu var. Unutulacak bir şehidimiz değil" diye konuştu.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Kahraman Şehit Ömer Halisdemir için türkü besteledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN