Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaplumbağaya olta operasyonu

’nın Gökova Körfezi’nde, ağzına olta saplanan ve çok acı çeken caretta caretta türü kaplumbağa balıkçı ve doktor tarafından kurtarılarak tekrar özgürlüğe yüzdürüldü.

Ula İlçesi'ne bağlı Gökova körfezi Yedi Adalar bölgesinde teknesiyle avlanan Hüseyin Türkmen, teknenin yakınlarında caretta türü kaplumbağa gördü. Tekneye iyice yaklaşan balıkçı , carettanın ağzında misina olduğunu fark edip teknede bulunan arkadaşı Doktor Aytaç 'dan yardım istedi. Türkmen ve Okan, carettayı yakalayarak tekneye çıkardı ve ağzına olta saplandığını tespit etti. Carettanın ağzının kalması için bir tahta parçasını ısırtan ikili, daha sonra kargaburun olarak bilinen kerpeten ile carettaya zarar vermeden oltayı çıkardı. Ardından tekrar denize bırakılan caretta bir süre teknenin yanından ayrılmadı. Bunun üzerine Türkmen ve Okan denize atlayarak caretta ile 10 dakika kadar birlikte yüzdü.
Türkmen, oltayı çıkarırken caretta ile göz göze geldiğini belirterek, "Sanırım büyük bir acıdan kurtulduğu için sevinç bakışıydı. Ben de duygulandım. Bizimle 10 dakika yüzdükten sonra tekrar bize baktı ve kendi dünyasına döndü" dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaplumbağaya olta operasyonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN