Karaya doğru gelen gemiden böyle kaçtılar

İstanbul Boğazı'nda dün akşam Crown Emma isimli kuru yük gemisi, Kireçburnu'nda kıyıya oturdu. 152 metre boyundaki geminin kıyıdaki akaryakıt istasyonuna çarpmaması olası bir faciayı önledi. Bu sırada akaryakıt istasyonunda bulunanların yaşadığı panik ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Bulgaristan'ın Varna Limanı'ndan İspanya'nın Algeciras Limanı'na giden Barbados bayraklı Crown Emma isimli kuru yük gemisi, dün akşam saatlerinde Karadeniz'den İstanbul Boğazı'na giriş yaptı. Dümeni kilitlendiği öne sürülen gemi, saat 21.30 sıralarında da rotasından çıkıp, Kireçburnu kıyısına doğru ilerlemeye başladı. Kıyıda bulunan ve içinde yolcuların bulunduğu Hacı Mehmet isimli gezi teknesine hafif şekilde çarpan gemi Kireçburnu'nda sahile oturdu.

FACİANIN EŞİĞİNDEN DÖNÜLDÜ
Geminin karaya oturduğu yerde bir akaryakıt istasyonu bulunurken, 152 metre boyunda ve 10.519 Grostonluk geminin bu akaryakıt istasyonuna sadece metreler kala durması olası bir facianın önüne geçti.

PANİK KAMERADA...
Kazada yaralanan olmazken o anlarda akaryakıt istasyonunda bulunanların yaşadığı korku kameralara an be an yansıdı. Görüntülerde, 3 temizlik görevlisinin ve çalışanların koşarak akaryakıt istasyonundan çıktığı görülüyor. Dışarı çıkan temizlik görevlileri yine hızla yolun karşısına geçiyor.

GEZİ TEKNESİ KAPTANI O ANLARI ANLATTI
Geminin çarptığı gezi teknesinin 2'nci Kaptanı Ahmet Emanet, Saat 21.30 sıralarında kıyıya yanaştık. Yolcuları indirmeye başladık. Geminin geldiğini gören yolcular çığlık atarak panikle tekneden kaçmaya başladı. Bu sırada gemi tekneye çarptı. Yaralanan olmadı. Büyük panik yaşadık. Çok büyük bir zararımız yok. Bugün gemiyi onarmaya başladı. Burada akaryakıt istasyonu var. Ona da çarpabilirdi. Büyük bir faciadan dönüldü dedi.

GEMİ KİREÇBURNU AÇIKLARINA ÇEKİLDİ
Bu arada karaya oturan gemi kurtarıldıktan sonra Kireçburnu açıklarına çekilerek buraya demir attı.

EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Karaya doğru gelen gemiden böyle kaçtılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN