Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karı - kocayı aynı anda dolandırdılar

Konya'da öğretmen Faruk Aytin ve ev hanımı eşi Fatma Nur Aytin'i, aynı anda telefonla arayıp kendisini polis olarak tanıtan kişilerin telekonferans sistemiyle kandırıp çiftin 35 bin 500 lirasını dolandırdı. Aytin çiftinden Faruk Aytin, '155 Alo Polis' telefon hattını arayıp "Evim de arama bitti mi? Eşim hala yanınızda mı" diye sorunca dolandırıldığını anladı.

Olay, dün merkez Karatay İlçesi Büyüksinan Mahallesi'nde meydana geldi. Ev hanımı Fatma Nur Aytin'i, ev telefonundan arayarak kendisini polis olarak tanıtan dolandırıcılar, Diyarbakır'da bir kuyumcu soygununda kendisinin kimlik fotokopisinin olay yerinde delil olarak bulunduğunu, olayı aydınlatmak için para yatırması gerektiğini söyledi. Aytin'in meslek dersleri öğretmeni eşi Faruk Aytin'i aynı anda telefonla arayan dolandırıcılar, aynı yalanı söyleyerek eşinde yanımızda deyip telekonferans yöntemiyle eşinin sesini duyurarak evde arama yaptıklarını söyleyip, operasyon için para istedi. Aytin çiftine telefonu kapatmamalarını söyleyen dolandırıcılar, saatlerce paranın yatırılmasını bekledi.

BANKADAN KREDİ ÇEKTİ

İstenilen parayı yatırmak için görev yaptığı okuldan ayrılıp bir bankaya giden Faruk Aytin, bankadan 28 bin liralık kredi çekti. Kredi kartından da 7 bin 500 lira çeken Aytin 35 bin 500 lirayı dolandırıcıların söylediği hesaba yatırdı.

"155 ALO POLİS" HATTINI ARAYINCA GERÇEK ORTAYA ÇIKTI
Bankadan ayrılıp görev yaptığı okula giden Faruk Aytin, eşini aradı ancak telefon sürekli meşgul olunca ulaşamadı. Bunun üzerine '155 ALO POLİS' hattını arayan Aytin, "Evim de arama bitti mi? Eşim hala yanınızda mı?" diye sordu. Poliste böyle bir operasyonun olmadığını söyleyince Faruk Aytin, dolandırıldığını anladı. İhbar üzerine eve giden polis, Fatma Nur Aytin?e gerçek polis olduklarına zor ikna etti. Fatma Nur Aytin de karşısındakilerin gerçek olduğunu ve dolandırıldıklarını anlayınca şok geçirdi. Polis, çifti dolandıranların kimliğini belirlemek için çalışma başlattı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Karı - kocayı aynı anda dolandırdılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN