Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karısından şiddet gören koca polise sığındı

İstanbul Beyazıt’ta Ayakkabı Atölyesi işleten işadamı İlhan İsmail Solmaz, Muhasebecilik yapan 15 yıllık eşinden şiddet gördüğü iddiasıyla önce polise ardından da hastaneye başvurdu. Darp raporu olan Solmaz, ölümle tehdit edildiğini ve artık can güvenliğinin bulunmadığı gerekçesiyle eşine boşanma davası açma kararı aldı.

İstanbul Fatih'te 02 Ekim 2015'te sabah 08.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Beyazıt'ta Ayakkabı Atölyesi bulunan işadamı İlhan İsmail Solmaz, Nuruosmaniye'de bir kuyumcuda muhasebecilik yapan 15 yıllık eşi Fadime Solmaz ile annesinin banka kartını kullanmaması için uyardı. Bunun üzerine başlayan tartışma karşılıklı atışmalara dönüştü. Bir anda sinirlerine hakim olamayan Fadime Solmaz, önce eline geçirdiği fön makinesiyle eşine saldırdı ardından tırnaklarıyla eşinin yüzünü ve boynunu çizdi.
OLANLARI HAZMEDEMEYEN KOCA SOLUĞU POLİS MERKEZİNDE ALDI
Kavgadan sonra işe giden İlhan İsmail Solmaz yaşanan bu son darp olayını hazmedemeyince polis merkezine giderek eşinden şikayetçi oldu. Ardından hastaneye giden Solmaz, darp raporu aldı. Solmaz, yaşanan darp olayının ilk olmadığını ve artık hem çocuklarının hem de kendisinin psikolojik olarak etkilendiklerini belirterek eşine boşanma davası açacağını söyledi.
"SADECE KADINLAR ŞİDDET GÖRMÜYOR, ERKEKLERDE GÖRÜYOR"
Olay gününü ve başından geçenleri anlatan İlhan İsmail Solmaz, "Olay her zaman aile içerisinde yaşanan tartışmalardan kaynaklanıyor. O bana atıştı, ben ona atıştım. Ondan sonra görüyorsunuz zaten her tarafım tırnak izi, kolumda da şişkinlikler var. Rapor için hastaneye geldim. Saç kurutma makinesiyle vurdu. Demek ki dünyada sadece kadınlar şiddet görmüyor, erkeklerde görüyor" dedi.
"15 YILLIK EVLİYİM VE BİR KERE OLSUN EŞİME EL KALDIRMADIM"
15 yıllık evli olduğunu ifade ederek şiddetin her türlüsüne karşı olduğunu söyleyen Solmaz, "Ben artık bu insandan bir an önce kurtulmak istiyorum. Zaten bu durumu anlatabilecek kelimede bulamıyorum. Çünkü şiddetin her türlüsüne karşıyım. Bir kadına vurmak Kabe'yi yıkmak gibidir ama bir erkeğe vurmak acaba neyi yıkar. Ben itikatlı bir insanım. Allah'a şükür 15 yıllık evliyim ve bir kere olsun eşime el kaldırmadım. Allah'a havale ediyorum" diye konuştu.
"BUNU YAPAN KİMBİLİR YARIN NELER YAPAR!"
Eşinin kendisine fön makinesiyle darp ettiğini ileri süren Solmaz, "Fön makinesiyle vurdu, şuan dirseğimde şişkin. Paramparça dirseğim. Boynumun her tarafında tırnak izleri var. Şiddetin azı çoğu olmaz. Çünkü şiddet şiddettir. Bugün bunu yapan yarın kim bilir neler yapar" dedi.
"ÇOCUKLARIN GÖZÜ ÖNÜNDE ELİNDEKİ ÇATALI BATIRDI"
Daha önce de eşinin koluna çatal batırdığını iddia eden Solmaz, "Daha öncede tartıştık. Hatta kahvaltı sırasında sözlü atışmalarımız oldu. Sinirlendi ve çocukların gözü önünde elindeki çatalı batırdı. Çoluğumuz çocuğumuz var dedik sustuk. Çocuklarımın sırf psikolojisi bozulmasın diye sesimi çıkarmadım ama artık benim psikolojim bozuldu. Artık çocuklarıma da kötü örnek olmaya başladı. Bunu asla kabul edemem. Ben her şeyimi kaybetmeye hazırım ama çocuklarımı asla kaybedemem" diye konuştu.
2 ÇOCUK ANNESİ EŞİNE BOŞANMA DAVASI AÇACAK
14 ve 5 yaşlarında 2 erkek çocuğu sahibi olduğunu ifade eden şiddet mağduru baba İlhan İsmail Solmaz, eşinden şikayetçi olduğunu ve boşanmak için adliyeye başvuracağını söyledi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Karısından şiddet gören koca polise sığındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN