Kaya Çilingiroğlu ''Oyumu Ak Parti'ye veriyorum''

Muğla’nın Bodrum ilçesinde tatil yapan Kaya Çilingiroğlu Ak Parti’nin kazandığını açıkladı.

Eski eşi Feraye Tayolaç ve oğlu Kaya ile tatil yapan Çilingiroğlu gündeme dair soruları yanıtladı.

TEKLİFLERİ DEĞERLENDİRİYOR

Programlar hakkındaki soruları yanıtlayan Çilingiroğlu "Birkaç program teklifi var. Bu yıl TRT'de devam eder miyiz bilmiyorum ama teklifleri değerlendireceğim. Stadyum programını yapıyorduk, eğer memnunlarsa yeniden devam ederiz" şeklinde konuştu.

MANTIKLI OY VERDİM

Ak Partiye oy verdiğini söyleyen Çilingiroğlu "Benim siyasi görüşüm belli zaten. Ben mantıklı oy veririm. Dolayısıyla içlerinde baktığımda en doğru oyun Ak Parti'ye verilmesi gerektiğini düşündüm. 5 ay oldu mesela hükümet kurulmadı o yüzden Ak Parti'ye veriyorum. Sağ sol gibi bir görüşüm yok ayrıca. Hükümet bir an önce kurulsa ve herkes önüne baksa. 2015 kaybettik gibi görüyorum. Türkiye'nin aşama kaybettiği dönemde bu belirsizlik yatırımcı ve tüccarı etkiler. Dolayısıyla ekonomiyi etkiler, ekonomiyi etkilerse haklıda etkiler. Bu yüzden ben bir an önce hükümet kurulsun istiyorum. Kuramazlarsa da yapacak bir şey yok anayasa ne diyorsa o olur zaten.

KRİZLERİ FIRSATA ÇEVİREBİLİRİZ

Türkiye'de kriz olursa fırsata çevrilebileceğini söyleyen Çilingiroğlu "Bizim iş öyle bir iş ki fırsatta oluyor bazen belirsizliklerde fiyatları düşüyor satılan malın. Onu da bekleyen yatırımcılar var dolayısıyla bizi pek etkilemiyor. Ama yurtdışından yatırımcı gelmediği zaman uğraştığım işi biraz etkiler. Şuan zaten ortada bir kriz yok ekonomi sağlam bence. Bundan 10 sene önce olsa böyle bir belirsizlik anında borsa düşer, dolar hemen yükselirdi. Bakıyorum hatta dolar seçimden öncesine döndü" dedi.

KAZANAN AK PARTİ
Seçimlerde kazananın Ak Parti olduğunu ifade eden Çilingiroğlu "Ben matematik adamıyım, kimin rakamı yüksekse o kazanmıştır, kaybetti diye bir şey yok. Ama öyle bir hava yaratıldı ki Ak Parti bir de dördüncü dönemi yıpranmış bir parti olarak seçime giren bir partinin bu kadar oy alması büyük bir başarı. Meclis aritmetiğini tek başına iktidar olarak tutturamadı buda ayrı bir konu. Koalisyonlara da alışmamız lazım" dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaya Çilingiroğlu ''Oyumu Ak Parti'ye veriyorum''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN