Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kayınvalidesini öldürüp hamile eşini yaralayan zanlı müebbet aldı

Fethiye’nin Karaçulha Mahallesinde işsiz Gökhan Aker (25) 2 aylık hamile İmam nikahlı eşi Ayşe Kocaoğlu’nu (24) pompalı tüfekle yaralayıp Kayınvalidesi Şule Tirimoğulları’nı (45) öldürmesi nedeniyle yargılandığı Fethiye ağır ceza mahkemesinde müebbet hapis cezasının yanı sıra toplam 21 yıl 3 ay daha hapis cezasına çarptırıldı.

Geçirdiği cinnetin ardından adeta dehşet saçan Gökhan Aker, 9 şubat 2015 tarihinde imam nikahlı eşi ile kayınvalidesine kurşun yağdırmıştı. Olayda kayınvalide Şule Tirimoğulları hayatını kaybederken kızı olan Ayşe Kocaoğlu'da ağır yaralanmıştı.
İddialara göre; olay gecesi Gökhan Aker eve alkollü olarak gelip imam nikahlı eşi Ayşe Kocaoğlu ile tartışınca Kocaoğlu "Yeter senden ayrılmak istiyorum. Bebeği de aldırdım" sözüne sinirlenip evden ayrıldı. Tekrar alkollü vaziyette eve pompalı tüfekle gelen Gökhan Aker, kayınvalidesini öldürürken eşini ağır yaraladı. Olay yerinden kaçan Gökhan Aker polis tarafından yakalandığında ifade vermezken suçsuz olduğunu ileri sürmüş ancak tutuklandıktan sonra Fethiye Ağır ceza mahkemesindeki ilk mahkemede olayı anlatıp suçunu itiraf etmişti.
''ANNEM İÇİN ŞİKAYETÇİYİM KENDİM İÇİN DEĞİL''
Fethiye ağır ceza mahkemesindeki karar duruşmasında İmam nikahlı eş Ayşe Kocaoğlu savcının mütalaasına bir şey diyemeyeceğini belirterek olaydan 3 gün önce Gökhan Aker ile telefonla konuştuğunu kendisine çocuğunu aldıracağını söylediğini ayrıca olay günü de telefonla konuşup çocuğu aldırdım diyerek 'sanığı kışkırttım. Başkasını istediğimi sevdiğimi söyledim. Benden vazgeçsin diye Gökhan'ı istemediğimi söyledim. O tarihte bir başkasıyla aramda ilişki yoktu. Sadece Gökhan ile ayrılmak için bu sözleri söyledim. Annem Gökhan'a sen ne biçim erkeksin. 2 çocuklu bir kadını aldın demişti. Sanık benim bu olaydan önce hamile olduğumu biliyordu. Gebelik testini birlikte yaptırmıştık. Hamile olmadan önce ve olduktan sonra da beni dövüyordu. Annemden dolayı alacağı ceza sanığa yeter. Benden dolayı ceza almasını istemiyorum. Sanıktan kendi yaralanmam için şikayetçi değilim. Annem için şikayetçiyim' dedi.
SANIK ÇOK PİŞMAN OLDUĞUNU SÖYLEDİ
Fethiye ağır ceza mahkemesindeki duruşmada tutuklu sanık Gökhan Aker olaydan dolayı çok pişman olduğunu belirterek 'beni gerçekten çok kışkırttılar. Bir anda kendimi kaybettim. Bilseydim yapmazdım. Çok pişmanım. Eşim Ayşe'nin söylediklerine katılıyorum'dedi.
MÜEBBET+21 YIL HAPİS CEZASI VERİLDİ
Fethiye ağır ceza mahkemesi Şule Tirimoğulları'na Av tüfeği ile ateş edip kasten öldürmekten Gökhan Aker'i müebbet hapis cezasına çarptırırken, İmam nikahlı eşi Ayşe Kocaoğlu'nun pompalı tüfekle ağır yaralayıp öldürmeye teşebbüs etmekten 16 yıl, konut dokunulmazlığını ihlalden 5 yıl, trafik güvenliğini tehlikeye sokmaktan 3 ay olmak üzere 21 yıl 3 ay hapis cezasına da çarptırdı.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Kayınvalidesini öldürüp hamile eşini yaralayan zanlı müebbet aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN