Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kazı çalışmasında Osmanlı döneminden kalma su kanalları ortaya çıktı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Cumhuriyet Caddesi üzerinde yapılan yağmur suyu altyapısı çalışmaları sırasında Osmanlı döneminden kaldığı belirtilen su kanalları ortaya çıktı. Kazı çalışması kısa sürede halk arasında define ve yeraltı şehri söylentilerini de beraberinde getirdi.

Erzurum'da Cumhuriyet Caddesi üzerinde iş makineleriyle yapılan kazı çalışmasında yerin yaklaşık 6 metre altında Osmanlı döneminden kalma su kanalları bulundu. Belediye işçileri tarafından kanalların etrafı topraktan titizlikle temizlendi. Kazı çalışması 'define ve yeraltı şehri bulundu' söylentisi üzerine meraklı vatandaşların ilgi odağı haline geldi.
Çok sayıda vatandaş kazı yapılan alanın etrafına kısa sürede toplanarak meraklı gözlerle çalışmayı izlemeye başladı.
Bazı vatandaşlar kulaktan kulağa rivayetler üreterek define ve yeraltı şehri bulunduğu söylentisini çıkartarak bir süre sonrada kendilerinin de söylentiye inanır hale geldikleri gözlendi.
Belediye yetkisi define ve yeraltı diye bir emarenin olmadığını kazı çalışmasında Osmanlı döneminden kaldığı tahmin edilen yağmur arıtma su kanallarına rastlandığını kaydetti.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Kazı çalışmasında Osmanlı döneminden kalma su kanalları ortaya çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN