Kendi çocuğu sanıp başka çocuğu öldürdü

16.09.2015 | 11:24

Konya'da eski eşi ve 3 çocuğundan intikam alma planları yapan bir kişi Adana'da adresleri karıştırınca olayla ilgisi olmayan 14 yaşındaki bir kız çocuğunu pompalı tüfekle öldürdü.

Edinilen bilgiye göre, Osman Erbail Çaktır'ın annesinden boşanan babası Mehmet Çaktır dini nikahla Birgül Taş ile evlendi. Bunun üzerine Osman Erbil Çaktır 6 Eylül Pazar günü Konya'nın Çumra ilçesinde oturan Birgül Taş'I av tüfeğiyle öldürdü. Olaydan sonra yakalanan Osman Erbail Çaktır çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Dini nikahlı eşini kaybetmenin acısıyla intikam yemini eden Mehmet Çaktır, telefonla Adana'da kalan eski eşi ve 3 öz çocuğunu arayıp, "Hepinizi öldüreceğim" diyerek tehdit etti.
Dini nikahlı eşini toprağa veren Mehmet Çaktır, av tüfeğini yanına alarak Adana'ya geldi. Çaktır, eski eşi ve çocuklarının bulunduğu Seyhan ilçesi Sümer Mahallesi 69054 Sokak'a girdi. Çaktır'ın 3 öz çocuğu ve eski eşi sokakta 38 numaralı evin 1. katında otururken Çaktır ev numaralarını kırıştırıp 32 numaralı evin önüne gelerek buradan pompalı tüfekle pencereye doğru ateş etmeye başladı. Kırılan camdan içeri giren saçmalar, kanepede televizyon seyreden 14 yaşındaki Aleyna Erbil'e isabet etti. Ağır yaralanan kız çocuğu hastaneye kaldırıldı. Bu arada, Çaktır ise öz çocuğunu dini nikahlı eşini öcünü almak için öldürdüğünü düşünerek 42 plakalı bir otomobile binerek olay yerinden uzaklaştı.
Aleyna Erbil ise kaldırıldığı hastanede dün hayatını kaybederek toprağa verildi. Olay cinayete dönüşünce Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Yapılan çalışmada Erbil'in babası Faruk Erbil'in (41) kimseyle husumeti olmadığı öğrenildi. Bunun üzerine polis sokakta derinlemesine çalışma başlattığında 42 plakalı bir otomobilin o gece sokakta olduğu ve olaydan hemen sonra hızla gitiği belirlendi. Bunun üzerine polis sokakta Konya bağlantısı olan şahıslar üzerinde araştırma yapmaya başladı. Sokakta 38 numaradaki 1. katta oturan ailenin Konya'da yaşayan Mehmet Çaktır isimli akrabası olduğu ve bu şahsın dini nikahlı eşinin 10 gün önce Adana'da yaşayan öz oğlu tarafından öldürüldüğü bu nedenle Çaktır'ın eski eşi ile 3 öz çocuğunu ölümle tehdit ettiğini belirledi. Polis hemen Konya'ya bir ekip gönderdi. Ekip yaptığı çalışmada zanlı olarak Çaktır'ı yakaladı. Çaktır sorgulanmak üzere Adana'ya getirildi.
"BİR İNSAN BUNU NASIL YAPAR"
Hiç suç olmayan 14 yaşındaki kızını kaybeden baba Faruk Erbil ise sokağa kurulan taziye çadırında yas tutuyor. Baba Erbil, oğlu tarafından eşi öldürülen bir kişinin kendi öz çocukları ve eski eşini öldürmek için Adana'ya geldiği sırada evleri karıştırdığını belirterek, "Evin bahçe duvarına kadar geliyor içeride benim kızımı görüyor kendi çocuğu zannedip ateş ediyor. Benim kızımı vurup kaçıyor. Bizim olayla bir alakamız yok nasıl bir insanlık bu. Hiç bakmadan kim olduğunu bilmeden perdeden gördüğü kadarıyla sıkıp kaçıyor. Katil yakalanmış ama benim canım yandı bu saatten sonra yakalansa ne olur" dedi.
Yaşanan olaylardan sonra ikinci bir cinayetin işlenmemesi için polis sokakta 24 saat nöbet tutuyor. Öldürülen kız çocuğu ile öldüren şahsın akrabaların evi birbirine yakın olduğu için olay çıkmaması için polis nöbet tutuyor. Bu arada, 3 çocuk ve Çaktır'ın eski eşi de evi terk edip kaçtı.

Sıradaki

OTOMATİK OYNAT

BİZE ULAŞIN