Kick Boksçu zabıta

Gündüzleri İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde zabıta memurluğu yapan 30 yaşındaki Durmuş Gökçe, mesai saatinin dışında ise madalyalı bir Kick Boksçu. “Gündüz zabıta memuruyum, akşam antrenmanda iyi bir Kick Boks’çuyum” diyen Gökçe, sponsor bulamadığı için Finlandiya ve Fransa’daki Avrupa Şampiyonalarına gidemediğini ve bu yüzden ülkesini temsil edemediğini söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde zabıta memurluğu yapan 30 yaşındaki Durmuş Gökçe, 14 yaşından beri sporla ilgileniyor. Kick Boks, Muay Thai ve son üç yıldır da Savate çalışan Gökçe, Kick Boks'a ilk başladığı yıllar gençler kategorisinde Türkiye'de Şampiyonasının bölge şampiyonu oldu. Gökçe'nin bu başarısı, Türkiye Şampiyonası Türkiye 3.'lüğü ve Muay Thai ile Kick Boks bölge şampiyonlukları ile devam etti. Son Türkiye Şampiyonası'nda 67 kilo A Class'ta Türkiye 3.'sü olan evli ve bir çocuk babası Gökçe, Savate Canne Federasyonu'nun düzenlediği şampiyonada ise Türkiye Şampiyonluğunu elde etti. Finlandiya Helsinki ve Fransa Paris'te düzenlenen Avrupa Şampiyonalarına davet edilen ancak sponsor bulamadığı için gidemeyen Gökçe, maddi imkansızlıklara rağmen spor aşkıyla çalışmaya devam ediyor. Yoğun iş temposuna rağmen mesai saati bitiminde soluğu Altın Kemer Spor Kulübü'nde alan Gökçe, "Günün yorgunluğu ile akşamları antrenmana gelmek zor oluyor. İş çıkışı herkes evine gidiyor ama ben çantamı sırtıma alıp eve gitmek yerine antrenmana geliyorum. Gündüz zabıta memuruyum, akşam antrenmanda iyi bir Kick Boks'çuyum" dedi.
"SALDIRI OLUNCA KENDİMİ KORUYORUM"
Gökçe'nin Kick Boks sevdası, kimi zaman yaptığı meslekte de işine yarıyor. İzmir'in en kalabalık yerlerinden biri olan Kemeraltı Çarşısı'nda görev yapan Gökçe, mesai saatlerinde bazen saldırılara maruz kaldığını belirterek, "Ara sokaklara girdiğim zaman bazen tacize de maruz kalıyorum. Kendimi korumak zorunda kaldığım zamanlar elbette oluyor. Size bir saldırı varsa bu saldırıyı bertaraf etmek zorundasınız. Bunu vurup kırarak değil kendimi korumaya yönelik olarak yapıyorum" diye konuştu. İki yıllık evli olan Gökçe, eşinin ilk başlarda Kick Boks sporuna karşı olduğunu ancak artık evde karşılıklı antrenman yaptıklarını söyledi.
"MADDİ İMKANSIZLIKLAR NEDENİYLE BAYRAĞIMIZI DALGALANDIRAMADIK"
Kick Boks Milli Takım Antrenörü ve Altın Kemer Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz ise, kulüpte çeşitli branşlarda hizmet verdiklerini, doktor, diş hekimi, savcı ve devlet memuru gibi birçok sporcusunun bulunduğunu ifade etti. Gökçe gibi birçok başarılı sporcunun sponsor sorununa değinen Yılmaz, şunları söyledi: "Durmuş gibi arkadaşlarımızı İzmir'de seçmelere yolluyoruz. İzmir'de birinci olduktan sonra Türkiye Şampiyonasına gideceği sırada maddi sıkıntılar yaşıyoruz. Durmuş evli, çocuğu var, tek maaşla çalışıyor ve evi kira. Aldığı maaşla evini zor geçindiren birinin Türkiye Şampiyonasına gidip bir hafta kalmasının en az bin lira masrafı oluyor. Bu tür yetenekli arkadaşlarımızı maddi sıkıntılarından dolayı başarılı olduğu halde belli bir noktaya taşıyamıyoruz. Durmuş'un yaklaşık 10 tane madalyası var. Uluslararası alanda başarılı olacak kapasitede biri ama ekonomik nedenlerden dolayı gönderemiyoruz. Durmuş'u Finlandiya ve Fransa'daki Avrupa Şampiyonalarına yollayamadık. Orada madalya alamadık ve bayrağımızı dalgalandıramadık. Bu ciddi bir eksiklik."
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Kick Boksçu zabıta
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN