Kocasına inat oto yıkamacı oldu

Kahramanmaraş’ta ev temizliği, oto ve halı yıkama üzerine bir iş yeri açan Sibel Sarı, aynı zamanda çok sayıda kadına da istihdam sağladı.

Çalışanların tamamının kadın olduğu işyerinde, kimisi çocuklarının okul masraflarını kimi de çeyizini hazırlamak için emek harcıyor. İş yerini kredi çekerek açtığını ve 20 çalışanın olduğunu söyleyen Sibel Sarı, "Eşim esnaflığın zor olduğunu ve bu işin altından kalkamayacağımı söyledi. Ben ise çok emek verdim, bu işi yapabileceğimi kanıtladım. Şimdi ise eşim sen milletvekili bile olursun diyor" dedi.

"ANADOLU KADININI GÜCÜNÜ GÖSTERELİM DEDİK"
Anadolu kadınının gücünü göstermek VE 6 çocuğunu okutmak için iş yerini açan Sibel Sarı, "3 yıldır bu sektörde vatandaşlarımıza hizmet ediyoruz. Ben bayanların her işi yapabileceğine inanan biriyim. Araçları seviyorum, büyük araç kullanıyorum. İnsan isterse her işi yapabilir. Şuanda da yaptığım işten gurur duyuyorum ve yaptığım işi severek yapıyorum. Araçların iç dış detay temizliği ve motor temizliğini yapıyoruz. Onun yanı sıra ev, iş yeri temizliği ve halı yıkama işlemini yapıyoruz. Kaporta korumadan anlıyoruz. Çalışanlarımızın tamamı bayan arkadaşlarımızdan oluşuyor. 20 kişilik bir çalışma ekibimiz var. Maaş ve sigortaları düzenli olarak yatmaktadır ve işini severek yapan bir ekibiz. Çalışanlarımız tam bir Anadolu kadını, işini severek yapıyorlar. Günümüz şartlarında çocuklarımızın ihtiyaçlarını karşılayamazsam onların yanlış şeylere yönelir düşüncesiyle bu işi yapıyorum. Onlara kitap aldığım zaman kendime de kitap alıyorum, çünkü onlara örnek olmam gerekiyor. Eğitim sadece ders çalışmak, okula gitmek değildir" diye konuştu.

"EV KADINLARINDAN BÜYÜK DESTEK ALDIK"
Güvenin olduğu yerde paranın da olduğunu belirten Sarı, şöyle devam etti:
"Şuanda da KOSGEB'e müracaat ettim. Olumlu netice alırsak oradan alacağım destekle işlerimizi büyütmeyi düşünüyorum. Az bir sermayeyle başladık işe ama zamanla makine sayılarımızı artırarak firmamızı büyüttük. Çalışarak, emek harcayarak azimle işimizi bu seviyeye taşıdık. Bir bayan olarak bu işi yapmamıza şaşıranlar oluyor ama sonra bu işin bir bayan işi olduğunu söyleyip takdir ediyorlar. Ayrıca resmi kurumlarla da çalışıyoruz. Valilikle iş yapıyoruz ve bize güvenleri tam. Akşamları anahtarları bize bırakıp gidiyorlar. Bizlere güvenmeleri bizleri sevindiriyor ve güven olan yerde para da olur diye düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

"ERKEKLERDEN DAHA TEMİZ İŞ YAPIYORLAR"
Aracını yıkatmak için gelen bir müşteri ise, "İlk başta gördüğümde çok şaşırdım ama gördüm ki erkeklerden daha başarılar. Ve artık buranın abonesi oldum. Aracımı başkasına güvenemiyorum" dedi.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
ARKADAŞINA GÖNDER
Kocasına inat oto yıkamacı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN