Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Koli vahşetinde polislerin şaşkınlığı seslerine yansıdı

İzmir’de 21 yıl önce dayısı tarafından öldürülen, annesi ve babası tarafından ölümü saklanarak bahçeye gömülen daha sonra aile taşınırken kemikleri gömülü yerden çıkarılıp koliye konarak evde saklanan Aynur T.’nin, ilk gömüldüğü bahçedeki polisin kazı çalışması ve kemiklerin evde bulunması görüntüleri ortaya çıktı.

Yaklaşık 5 ay önce, Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) 5 ay önce yapılan "Aynur T'nin öldürülmüş olabileceği ve ailesinin bu durumu gizleyebileceği" yönündeki ihbar üzerine İzmir Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri 4 özel ekip kurarak araştırma başlattı. Polis, Aynur T.'nin (23) Menemen ilçesinde annesi M.T.(66) ve babası F.T.'nin (75) evine giderek ifadelerini aldı. Çelişki ifadelerin ardından araştırmayı derinleştiren Cinayet Büro Amirliği ekipleri, T. ailesinin evinde yaptığı aramada kilerde bulunan koli içerisinde insan kemikleri bulunca yaşananlar ortaya çıktı. Anne M.T. ve baba F.T., kızları Aynur T.'yi, 1995 yılında dayısı İ.H.A.'nın öldürdüğünü polise itiraf ettiler. Anne ve baba polisteki ifadelerinde; 1992 yılında Van'ın Muradiye ilçesinden İzmir'e göç ettiklerini, üniversiteyi kazanan kızları Aynur T.'nin evlenerek Konya'ya taşındığını, ardından da boşanıp 7 aylık oğlu ile tekrar yanına geldiğini, Mersin'den gelen dayısı İ.H.A'nın da davranışlarından rahatsız olduğu Aynur T.'yi ormanlık alanda boğarak öldürdüğünü, olayı da kendilerine anlattığını söyledi. Baba F.T. ve anne M.T. Bayraklı'daki ilk evlerine kızlarını cesedini gömdükleri, 2 yıl sonra Çiğli'ye taşınırken gömdükleri kızlarının cesedinden kalan kemikleri koliye alarak yanlarında götürdüklerini, Çiğli'de 7 yıl kaldıktan sonra Menemen'e taşınırken yine koli içerisindeki kemikleri yanlarına alarak evlerinde saklamaya devam etiklerini söylediler. Gözaltına alınan baba F.T., anne M.T. ve dayı İ.H.A. çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Kemiklerin bulunma anı
Öte yandan, Cinayet Büro Amirliği ekipleri, baba F.T. ve anne M.T.'nin evinde mahkeme sonrası arama yaparken kilerde bulunan çamaşır ipiyle sıkıca bağlanmış koliden çıkan Aynur T.'nin kemiklerin görüntüleri ortaya çıktı. Kemikleri gören polislerin şaşkınlıkları ise konuşmalarına yansıdığı görüldü. Ayrıca, polis ekiplerinin Aynut T.'nin ilk gömüldüğü bahçedeki kazı çalışması görüntüleri de dikkat çekti.
EN ÇOK İZLENEN VİDEOLAR
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Koli vahşetinde polislerin şaşkınlığı seslerine yansıdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN