Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köpek kedilere annelik yapıyor

Amasya’da ‘Çirkin’ adlı köpek, hiç yavrulamadığı ve kısırlaştırıldığı halde sahibine ait pansiyona sığınan kedi yavrularına annelik yapıyor.

Amasya Doğal Hayatı ve Hayvan Haklarını Koruma Derneği Başkanı olan Ayşe Merve Yalçın'ın işlettiği pansiyonun bahçesinde yaşayan çoğunluğu yavru olan kedileri 6 yaşındaki terrier cinsi 'Çirkin' sahiplendi. Önceki gün kendilerine getirilen annesiz 3 kediden 2 haftalık olanının anne kedi sütüne ihtiyacı olduğunu belirten Ayşe Merve Yalçın, "Bu kadar bebek bir kedi çişini kendisi yapamaz. Anne yaptırır. O görevde Çirkin'de. Bir de sütü olsa. Kedimiz biberonla bile sütü alamadı. Her saat başı emzirilmesi gerekiyor. Benim köpeğim 'Çirkin' daha önce 3 tane kedi daha büyütmüştü. Yavru kedilere annelik yapıyor. Sütü yok ama onları yalayıp çişlerini yaptırıyor. Bütün gece onları sıcak tutuyor. Anne sıcaklığını veriyor, koruyor. Fakat süt olmadığı için bizim acilen bit süt anne bulmamız gerekiyor" dedi.
Yeni doğum yapmış kedisi olabilecek hayvanseverlerden yavru kedisinin beslenmesi için kendisiyle irtibata geçmesini isteyen Yalçın, "Çirkin gece hiç uyumadı. Çünkü bebek sürekli 'Çirkin'in süt olmayan memesini emme hareketiyle canını acıtıyor. Memesi bir gecede şişti. Ama 'Çirkin' hiç sesini çıkartmıyor. Onu yalıyor, ısıtıyor. Anneli kedilere bile sahip çıkıyor ama annesizleri hiç bırakmıyor. Bütün yavru kedilere sahip çıkar. Burada 20 kediyle birlikte yaşıyor. Hepsini sürekli kolluyor. Mesela bir köpeğim daha var ama onlara yaklaştırmaz" diye konuştu.
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Köpek kedilere annelik yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN