Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Köylüler tüfekle nöbet tutuyor!

İzmir'in Tire İlçesine bağlı Boynuyoğun köyünde kim ya da ne tarafından yapıldığı belli olmayan bir şekilde hayvanları telef olan köylüler isyan etti. İlk zamanlarda duruma pek aldırış etmeyen köylüler sayının giderek artmasıyla geceleri tüfekli nöbetlere başladı.

Tire ilçesine bağlı Boynuyoğun Mahallesinde, köyün çeşitli noktalarındaki büyükbaş ve küçükbaş hayvanlar ne olduğu belli olmayan bir şey tarafından iddialara göre telef edilmeye başladı. Vatandaşların ifadelerine göre ise şuana kadar 22 küçükbaş ve büyükbaş hayvan boyun kısmından saldırıya uğrayarak telef oldu.
AV TÜFEKLERİYLE BEKLİYORLAR
Öte yandan, geçimini hayvancılıkla sağlayan mahalledeki vatandaşların tamamı da, av tüfeğiyle kendileri tarafından canavar olarak tanımlanan esrarengiz hayvan için nöbet tutmaya başladı. Ağıllarının önünde sabahlara kadar nöbet tutan kişilerden 84 yaşındaki Mustafa Coşkun'un anlattıkları da hayrete düşürdü. "Görünmüyor. Bilen yok, gören yok. Biz nöbet tutmaktan usandık. Devletten yardım istiyoruz. Sabaha kadar koyunların başında nöbet bekliyoruz. Mahluk geliyor, geceleri koyunlarımızın boğazlarını sıkıp öldürüyor." dedi. Mahallede yaşayan diğer vatandaşlarda, yetkililere yardım çağrısı yaparak bu durumun önüne geçilmesini istedi.
;
ARKADAŞINA GÖNDER
Köylüler tüfekle nöbet tutuyor!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına " ; " koyunuz
BİZE ULAŞIN